niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

1. i 3. miejsce zawodniczek Piasta

Świetnie spisały się zawodniczki MTS „Piast” Skawina w organizowanym przez Respekt Myślenice 1. Halowym Turnieju o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Myślenicach. Młodziczki pewnie wygrały, a seniorki zajęły trzecie miejsce. Gratulacje dla zawodniczek i trenera Krzysztofa Durlika.

 Bardzo fajny turniej i bardzo fajnie zaprezentowały się dziewczyny, które dużo grały piłką i oddawały sporo strzałów. Zwycięstwo jest w pełni zasłużone – ocenił trener Krzysztof Durlik.

W turnieju U-14 zespół Piasta od pierwszych chwil pokazywał, że tego dnia ciężko będzie go zatrzymać. Najpierw na drodze naszych dziewcząt stanęła ekipa LKS Szaflary. Dwa trafienia Oli Dziób oraz po jednym Natalii Kuźdub, Zuzi Kościelny, Lidii Kwarciak i gol samobójczy – dały zwycięstwo 6:0. Sporą przewagę skawinianki miały również w kolejnym meczu grupowym przeciwko Akademii Sportu Świątniki Górne, ale ostatecznie skończyło się tylko na dwubramkowej przewadze (gole Natalii Kuźdub i Joanny Żylińskiej). W półfinale z Prądniczanką również obyło się bez większych problemów – dwukrotnie do siatki trafiła Natalia Kuźdub, a raz Weronika Zawada i wynik 3:0 promował nasz zespół do finału, gdzie rywalem były dziewczęta z Wisły Brzeźnica. Dopiero ten rywal potrafił strzelić celnie do bramki strzeżonej przez Amelię Jarguz, jednak dwa trafienia ze strony Wisły to było za mało wobec czterech goli, które zapisały na swoje koncie: Natalia Kuźdub (2) i Ola Dziób (2).

– Seniorki zrobiły w turnieju co mogły. Z takimi zespołami jak Wanda Kraków, czyli aktualny mistrz Polski juniorek w futsalu, jeszcze nie jesteśmy w stanie podjąć walki. W pozostałych meczach było naprawdę bardzo dobrze – skomentował grę podopiecznych trener Durlik.

Seniorki również mogą zaliczyć turniej do udanych, tym bardziej, że jedynej porażki doznały w półfinale z I-ligową Wandą Kraków. Nim jednak do tego doszło, przez fazę grupową podopieczne trenera Durlika przeszły bez straty gola. Najpierw bezbramkowo zremisowały z wiceliderem III ligi – Iskrą Brzezinka, mając przewagę i sporo sytuacji strzeleckich, by potem pokonać pewnie 2:0 Górnika Wieliczkę po golach Pauliny Włodarz i Anny Zabagło. Wspomniany wcześniej mecz półfinałowy z Wandą Kraków zakończył się porażką 0:3, ale już w meczu o trzecie miejsce – dziewczyny nie dały żadnych szans Puszczy Niepołomice, pokonując ją pewnie 3:0 po golach Moniki Klimy, Tamary Wójtowicz i Anny Zabagło.

Źródło: Piast