sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

100-ka Crossminton Stars w Skawinie…

100-ka Crossminton Stars w Skawinie, zainaugurowała  tegoroczny cykl Turniejów zaliczanych do ogólnopolskiego rankingu Crossminton STARS Poland 2017. Patronat nad Turniejem objęła Polska Akademia Crossmintona „Pacross”. Organizatorami zawodów byli Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz z Centrum Aktywności Twórczej.

W niedzielę 12 lutego parkiet w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie zamienił się w pola gry, typowe dla Crossmintona. Na 4 boiskach, w 6 kategoriach wiekowych, równolegle toczyły się singlowe pojedynki. W każdej z nich zawodnicy mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów do rankingu ogólnopolskiego.

Grali młodzi i wysportowani, dzieci i dorośli, ogółem pięćdziesięciu pasjonatów szybkiej lotki zdecydowało się na sprawdzenie swoich umiejętności w konfrontacji z innymi zwolennikami tej dyscypliny sportu. W tym miejscu warto nadmienić, iż Crossminton to niezłe wyzwanie, albowiem speedery (specjalne lotki) osiągają prędkość do… 290km/h.

To wyzwanie, w dniu dzisiejszym ze sportowym zacięciem podjęli Speedersi ze Słowacji, Litwy i Polski. Przyjechali do nas zawodnicy z Lipan, Warszawy, Kielc, Zabrza, Krakowa, Brzeszcz, Jawiszowic, Przecieszyna, Góry, Zasola i Mogilan. Nie zabrakło również reprezentantów naszego Miasta. Wśród uczestników IV Turnieju znaleźli się sportowcy z tytułami Mistrzów i Wicemistrzów Polski, Europy i Świata. Dzięki ich obecności kibice, mogli oglądać pojedynki, które niejednokrotnie obfitowały w zagrania z najwyższej „crossmintonowej” półki. Przez dwanaście godzin Hala Sportowa CKiS rozbrzmiewała świstem pędzących lotek, głośnym dopingiem i gromkimi brawami publiczności, jakimi nagradzano rywalizujących ze sobą zawodników. Od Juniora po Seniora, blisko sto rozegranych gier, wyłoniło najlepsze trójki z każdej kategorii wiekowej:

JUNIOR U-12

1 m-ce => Kamil Janczuński – Mogilany (LT)

2 m-ce => Zuzanna Bezak – Skawina

3 m-ce => Anna Wachowicz – Brzeszcze

3 m-ce => Richard Roba – Lipany (SVK)

JUNIOR U-14

1 m-ce => Mateusz Faska – Skawina

2 m-ce => Adrian Janczuński – Mogilany (LT)

3 m-ce => Maciej Janczak – Skawina

3 m-ce => Jan Scavnicky jr – Lipany (SVK)

KAT. OPEN KOBIET

1 m-ce => Zofia Wincenciak – Skawina

2 m-ce => Natalia Wilklańska – Skawina

3 m-ce => Oliwia Bartyzel – Skawina

3 m-ce => Jagoda Kurpiel – Skawina

KAT. SENIOR KOBIETY 35+

1 m-ce => Beata Jagiełło – Brzeszcze

2 m-ce => Olga Grzegory – Jawiszowice

3 m-ce => Joanna Kowalczyk – Brzeszcze

3 m-ce => Anna Faska – Skawina

KAT. OPEN MĘŻCZYZN

1 m-ce => Jan Scavnicky – Lipany (SVK)

2 m-ce => Wojciech Wilkosz – Góra

3 m-ce => Sławomir Miłoń – Brzeszcze

3 m-ce => Mateusz Knapczyk – Skawina

KAT. SENIOR MĘŻCZYŹNI  40+

1 m-ce => Paweł Sarek – Kielce

2 m-ce => Mariusz Kowalczyk – Brzeszcze

3 m-ce => Pavol Roba – Lipany (SVK)

3 m-ce => Jan Wincenciak – Skawina

Tradycyjnie już Centrum Kultury i Sportu przygotowało dla wszystkich uczestników pakiety startowe, drobne upominki oraz okolicznościowe dyplomy i medale. Dodatkowo nalejlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała gadżety przygotowane przez Urząd Miasta i Gimny Skawina.

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwała Pani Monika Gudzowska-Popowicz, trener zawodników sekcji Crossmintona CKiS.

Wszystkim Speedersom dziękujemy za przybycie i pokaz swoich umiejętności. Wiemy, że niektórzy z Was przyjechali do nas prosto z zawodów ICO Crossminton Partubice Open 2017 (tytuł Mistrzowski z Czech przywiozła do Skawiny Zosia Wincenciak, trenująca w sekcji CKiS).

Miło nam było gościć Państwa w naszej hali i już teraz zapraszamy za rok, bo szybka lotka w Waszym wydaniu, to jest to!

Barbara Brodzińska, źródło: CKiS, fot. Karolina Hardek