sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

DK 44: Powstaną cztery kilometry chodników!

3 marca Piotr Ćwik, wojewoda małopolski poinformował o decyzji budowy chodników w gminie Skawina przy drodze nr 44. Przekazując wyczekiwane od dawna wiadomości, powołał się na ministra Andrzeja Adamczyka. Chodniki powstaną w czterech miejscowościach: Zelczynie, Borku Szlacheckim, Wielkich Drogach i Facimiechu.

„Pierwsze inwestycje z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych zostały skierowane do realizacji w styczniu 2016 r. Realizacja niniejszego programu pozwoli na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych, dla których klasa ryzyka została określona jako największa, bardzo duża i duża.  Kolejnym elementem działań podejmowanych przez MIB na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach jest Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.  Na ten cel w 2016 r. zostały zarezerwowane środki w wysokości 800 mln zł, dofinansowanie uzyskało prawie 500 zadań zlokalizowanych na drogach powiatowych i gminnych.” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

Norbert Rzepisko, zastępca burmistrza, podziękował za środki. Wyraził przekonanie, że budowa chodników w newralgicznych miejscach poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Przypomniał, że brakuje siedmiu kilometrów chodników, a mają powstać cztery. – Cieszymy się, ale prosimy o więcej – powiedział wiceburmistrz.

Społeczny Komitet Budowy Chodników „Bezpieczna droga 44” uściślił informacje UMiG przesyłając wizualizację planowanych chodników z umiejscowieniem na mapach newralgicznych odcinków. Przedstawiamy materiały wykonane przez Komitet.

zelczyna

borek

wielkie drogi

Wielkie Drogi faci

ogolna