sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

11 listopada Górski Bieg Niepodległości

Miłośników biegania zapraszamy do udziału w IV Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany, który odbędzie się 11 listopada 2017 r. Tradycyjnie, punktualnie o godz. 12.00, po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy w białych i czerwonych czapeczkach wyruszą na trasę Skawina-Mogilany.

Tradycyjnie organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z CKiS w Skawinie, Gminą Skawina, Gminą Mogilany, Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie i Szkołą Podstawową w Mogilanach. Bieg odbędzie się na terenie dwóch sąsiadujących Gmin Skawina i Mogilany.

Punktualnie o godz. 12.00 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy w białych i czerwonych czapeczkach z daszkiem wyruszą na trasę z ul. Witosa przed SP nr 6 w Skawinie a celem będzie Rynek w Mogilanach. Trasa biegu jest bardzo urozmaicona, średnio-trudna, nawierzchnia asfaltowa 100%, długość 8 km, różnica wzniesień 169 m. W ramach biegu odbędą się również III Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego (ziemskiego) w Biegu Górskim. Uczestnicy podążający w kierunku mety w Mogilanach, najwyższego punktu w okolicy będą mieli okazję podziwiać piękną panoramę Krakowa, a nawet Tatr w przypadku dobrej widoczności. Dla uczestników organizatorzy jak zawsze w Skawinie przygotowali atrakcyjne pakiety startowe w tym białe i czerwone czapeczki i frotki nadgarstkowe co z pewnością podkreśli patriotyczny charakter imprezy.

Najlepsi w kategoriach open otrzymają nagrody finansowe i puchary, a w kategoriach wiekowych – nagrody rzeczowe oraz puchary. Organizatorzy przygotowali również cenne nagrody w kategorii Grand Prix Skawiny, tj. dla uczestników Biegu Skawińskiego, Pokonaj Focha i Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany (liczy się suma czasów). Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem wezmą udział w losowaniu licznych nagród, w tym Telewizora LED 40”.

Organizator zapewnia transport bagażu osobistego uczestników biegu, ze startu na metę (Skawina – Mogilany) zapakowanego w ponumerowane worki otrzymane wraz z pakietem startowym oraz przewóz uczestników w kierunku przeciwnym po zakończeniu imprezy tj. Mogilany – Skawina na miejsce startu (parking). Parking dla zmotoryzowanych udostępniony zostanie na terenie SP nr 6, ul. Witosa 4, wjazd od ul. Bukowskiej.

Biuro zawodów na mecie, przebieralnie, ciepły posiłek oraz zakończenie i rozdanie nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mogilanach ul Św. Bartłomieja 16/1. Serdecznie zapraszamy 11 listopada do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona, limit startujących 500 osób.

Zapraszamy na nową stronę internetową: www.mogilany.biegskawina.pl
Zawody obsługuje firma Datasport.
PROGRAM IMPREZY: 11 listopada (sobota)

8.00-11.45 – odbiór pakietów startowych, numerów startowych, przyjmowanie worków z odzieżą do depozytu
11.50 – odjazd samochodu z bagażem zawodników w kierunku mety w Mogilanach
12.00 – start do IV Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany
13.45 – zakończenie imprezy, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród (SP w Mogilanach)

Projekt organizowany przy wsparciu finansowym:
Gminy Skawina, Gminy Mogilany i Powiatu Krakowskiego.

Źródło: UKS „Jedynka”