środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

11 listopada III Górski Bieg Niepodległości

Już po raz trzeci na sportowo uczcimy Niepodległą! 11 listopada 2016 roku o godzinie 12.00 wszystkich miłośników biegania zapraszamy na start III Górskiego Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany. Zapisy trwają.

trasa

Imprezę, jak co roku, organizuje Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z Gminą Skawina, Gminą Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Gimnazjum nr 1 w Skawinie i Szkołą Podstawową w Mogilanach.

W trakcie zmagań sportowcy przemierzą tereny dwóch sąsiadujących gmin: gminy Skawina i gminy Mogilany. Punktualnie o godz. 12.00 po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczestnicy wyruszą na trasę z ul. Witosa przed Gimnazjum nr 1 w Skawinie.  Celem będzie Rynek w Mogilanach. Trasa biegu jest bardzo urozmaicona, średnio-trudna, o nawierzchni asfaltowej, długości 8 km i z różnicą wzniesień do 160 m. Dodatkową atrakcją trasy jest doskonały, zapierający dech w piersiach widok na piękną panoramę Krakowa i okolic.

W ramach biegu odbędą się również II Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego (ziemskiego) w Biegu Górskim. Dla uczestników organizatorzy przygotowali atrakcyjne pakiety startowe w tym biało-czerwone koszulki techniczne, co z pewnością podkreśli patriotyczny charakter imprezy. Najlepsi w kategoriach „open” otrzymają nagrody finansowe i puchary, a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe oraz puchary. Ponadto wszyscy, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem, biorą udział w losowaniu licznych nagród, między innymi: Telewizora LED 40”, zaproszenia na weekendowy 3 dniowy pobyt (dla 2 osób) w pensjonacie „Iskra” w Piwnicznej-Kosarzyskach oraz weekendowego vouchera  na komfortowy samochód marki Kia.

Organizator zapewnia transport bagażu osobistego uczestników biegu, ze startu na metę (Skawina-Mogilany) zapakowanego w ponumerowane worki otrzymane wraz z pakietem startowym oraz przewóz uczestników w kierunku przeciwnym po zakończeniu imprezy tj. Mogilany-Skawina na miejsce startu (parking). Parking dla zmotoryzowanych na terenie Gimnazjum nr 1 ul. Witosa 4, wjazd od ul. Bukowskiej.

Biuro zawodów na mecie, przebieralnie, ciepły posiłek oraz zakończenie i rozdanie nagród odbędzie się w Szkole Podstawowej w Mogilanach ul Św. Bartłomieja 16/1

Zapraszamy na stronę internetową: www.mogilany.biegskawina.pl

PROGRAM IMPREZY: 11 listopada (piątek)

8.00 – 11.45 – odbiór pakietów startowych, numerów startowych, przyjmowanie worków z odzieżą do depozytu
11.50 – odjazd samochodu z bagażem zawodników w kierunku mety w Mogilanach
12.00 – start do III Górskiego Biegu Niepodległości Skawina-Mogilany
13.45 – zakończenie imprezy, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród (SP w Mogilanach)
14.30 – przewóz uczestników biegu w kierunku Skawiny (parking przy Gimn nr 1)

Projekt organizowany przy wsparciu finansowym: Gminy Skawina, Gminy Mogilany i Powiatu Krakowskiego.

Źródło: UKS „Jedynka”, www.mogilany.biegskawina.pl

plakat