czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

11227 skawinian zagłosowało

Skawinianie zdecydowali, że chcą modernizacji i wyposażenia remizy w Korabnikach, nowego placu zabaw, muszli koncertowej w Jaśkowicach oraz boiska wielofunkcyjnego w Borku Szlacheckim. Wyremontowana zostanie także ulica Przemysłowa w Radziszowie oraz gminna droga nr 601217K Krzęcin – Zelczyna – Krzęcin. W głosowaniu internetowym oddano 807 głosów, w tradycyjnym 10 420, co daje sumę 11 227 głosujących skawinian. To niewiele jak na gminę liczącą ponad 43 tysiące mieszkańców.

Urzędnicy przypominają, że to dopiero druga edycja głosowania na budżet obywatelski. W porównaniu do roku poprzedniego oddano o 500 głosów więcej – Mieszkańcy gminy Skawina głosują coraz częściej w tego typu wyborach, biorą udział w różnych ankietach, dlatego że stają się coraz bardziej aktywnym społeczeństwem lokalnym, z czego jesteśmy niezwykle dumni – mówi Sylwia Wrona z Wydziału Promocji Współpracy Sportu i Kultury Urzędu Miasta w Skawinie.

Skawinianie są zadowoleni z możliwości głosowania na budżet obywatelski W końcu mamy coś do powiedzenia, ludzie zawsze wiedzą lepiej od urzędnika, co jest potrzebne – mówi jeden z mieszkańców. – Sam jestem sportowcem i nowe boisko to super sprawa. Może to zmusi młodsze pokolenie, żeby wyjść z domu, sprzed komputera. Dobrze że mój głos nie poszedł na marne – mówi Michał, uczeń technikum. – Jako kierowca zawsze będę za remontami dróg, bo są odcinki, które znajdują się w fatalnym stanie, dobrze że chociaż dwa zostaną naprawione. Poprawa bezpieczeństwa jest najważniejsza – mówi Pan Stanisław.

Skawinianie głosowali na 12 projektów, spośród których wybrali 6. Łączna kwota którą włodarze gminy mogą wydać, to 600 tysięcy złotych.  Co ciekawe, mieszkańcy zadecydowali o wykorzystaniu 590 tysięcy. Pozostała kwota (10 tys.) może zostać wydana na jeden z projektów, który nie wygrał. Jednak jego pomysłodawca będzie musiał dołożyć do niego brakującą sumę. Chętnych na razie brak.

Wyniki głosowania TUTAJ.

Marcin Kozielski