niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

113 mandatów, 147 wykroczeń

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ubiegły weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 147 wykroczeń. Na 113 kierujących nałożono mandaty karne, a 3 kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Od 21 do 23 maja br. policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, również w ramach sobotnich działań pn. „Prędkość” które były skierowane na namierzenie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, skontrolowali 175 pojazdów, przy tym ujawnili 147 wykroczeń w ruchu drogowym. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 113 kierujących, a wobec jednego skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

3 kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Z kolei podczas kontroli stanu technicznego w 13 kontrolowanych pojazdach policjanci znaleźli nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjny. 

3 rowerzystów kierowało w stanie po użyciu alkoholu. W tym okresie patrole ruchu drogowego zostały wezwane na miejsce 12 zdarzeń drogowych do których doszło na terenie powiatu krakowskiego.

Źródło: KPP w Krakowie