czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

12 zespołów walczyło o Puchar Jana

15 września na obiekcie PozArena Jan w Pozowicach została rozegrana II edycja Turnieju Piłkarskiego dzieci „O Puchar Jana”- największa impreza piłkarska na terenie Gminy Skawina zorganizowana przez Klub Hat-Trick. W wydarzeniu wzięło udział 12 zespołów, które rywalizowały w 3 grupach.

W grupie pierwszej drużyna gospodarzy Hat-Trick rywalizowała kolejno z: Dąb Zabierzów Bocheński – pewne zwycięstwo 6:1, Wisłą Brzeźnica – po objęciu prowadzenia, później do głosu doszli rywale zdobywając 3 gole – wynik 1:3 – praktycznie przekreślał szansę na awans do strefy medalowej. Na koniec zwycięstwo z ekipą Sęp Droginia 2:0.

W grupie drugiej zacięta rywalizacja, w której 3 drużyny uzyskały po 6 pkt.: Borek Kraków, Progress Andrychów 2008 oraz LKS Mordarka i właśnie ta drużyna awansowała do grupy walczącej o miejsca 1-4.

Trzecią grupę zwyciężył Górnik Wieliczka przed FC Będzin oraz Pogonią Miechów i drugą drużyną z Mordarki. Po fazie rozgrywek grupowych nastąpiła przerwa, jednak organizatorzy i Partnerzy wydarzenia nie pozwolili w tym czasie nikomu się nudzić:

– zawodnicy mogli się cieszyć smakiem pizzy dostarczonej przez Tu i Tam Bistro & Pizza – sprawdzony Partner z ubiegłego roku był gwarancją wysokiej jakości produktu,
– dorośli mogli się delektować żurkiem pozowickim i kiełbaskami z grilla,
– fani motoryzacji mieli chwilę na „przymierzenie się” do hybrydowego modelu Toyoty prezentowanej przez ANWA Toyota Kraków,
– dzieci z chęcią pozwalały by Pani animator tworzyła na ich twarzach wymyślne malowidła.

I nawet pogodę udało się pokonać – zrobiło się słonecznie więc można było odpocząć na przygotowanych leżakach, a najmłodsi pobawić się na dmuchanej zjeżdżalni.

Jednak najwięcej emocji wzbudzało oczekiwanie, który zespół oprócz mistrzów grup, włączy się do walki „O Puchar Jana” – regulamin dawał awans do półfinału jednej z drużyn z najlepszym bilansem z miejsca drugiego. Temperatura rosła nie tylko na zewnątrz – 3 zainteresowane drużyny miała po 6 punktów i różnicę bramek +5! – Borek Kraków, FC Będzin i Hat-Trick. Jednak to drużyna gospodarzy Hat-Trick miała więcej strzelonych goli i zagrała w półfinale z Górnikiem Wieliczka – drugą parę tworzyły LKS Mordarka i Wisła Brzeźnica.

Emocjonujący mecz pomiędzy Mordarką i Wisłą nie przyniósł rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry było 0:0 i dopiero rzuty karne dały awans drużynie z Brzeźnicy.

W drugiej parze, po strzałach Kacpra Gołdy, a następnie Oliwiera Ratyńskiego Hat-Trick prowadził 2:0 – rywale z Wieliczki nie poddali się zdobywając kontaktowego gola. Na więcej nie pozwolili gracze HT i to oni awansowali do finału!

W finałowym meczu, Hat-Trick – Wisła Brzeźnica (4:1) tym razem gospodarze nie zlekceważyli przeciwnika i zagrali z większą determinacją pewnie wygrywając po golach: Kacper Gołda (2), Maciek Sylwestrowicz (1) i Eryk Mrowiec (1).

Oficjalne wręczenie medali oraz pucharów poprzedziło losowanie upominków dla trenerów poszczególnych drużyn, które ufundowali:

– ANWA Toyota Kraków – Weekend z Toyotą – voucher, dzięki któremu przez weekend trener przetestuje dowolny pojazd tej marki
– Sieć Marketów „Jan” – vouchery o wartości 100 zł na zakupy w sklepach marki „Jan”
– Algida – torby firmy Adidas oraz zestawy: ręcznik firmowy i kosmetyki,
– Chochołowskie termy – voucher dla każdego trenera na całodniowy pobyt.

Nagrody indywidualne otrzymali:

– Zwycięzca konkursu celności strzałów – Patryk Pieniążek – Wisła Brzeźnica
– Najlepszy strzelec – Wojciech Pańczyk – FC Będzin
– Najlepszy bramkarz – Paweł Świdowski – Hat-Trick
– Najlepszy zawodnik – Sebastian Jabłoński – Wisła Brzeźnica

Ostatnim akordem Turnieju było wręczenie drużynom pucharów, medali i upominków, a dekoracji tej dokonali: Norbert Rzepisko – Pierwszy Zastępca Burmistrza Gminy Skawina, Iwona Dziedzic – przedstawicielka firmy „Jan” oraz Bogusława Bajer – reprezentująca firmę Unilever Algida.

Słowa uznania organizatorzy kierują dla trenerów, zawodników, którzy wzięli udział i ich rodziców, że pomimo niesprzyjającej porannej aury stawili się na zawodach, a dzięki nieocenionej pomocy rodziców przy organizacji wydarzenia, mogły się odbyć zgodnie z planem.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: Hat-Trick Skawina