czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

136 mandatów, 4 wnioski o ukaranie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w długi weekend majowy, na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 177 wykroczeń. Na 136 kierujących mundurowi nałożyli mandaty karne, a wobec 4 skierowali wnioski o ukaranie do sądu. 5 kierujących straciło też prawo jazdy.

Od 30 kwietnia do 3 maja policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 207 pojazdów, ujawniając przy tym 177 wykroczeń w ruchu drogowym. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 136 kierujących. Wobec czterech policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałych pouczyli. Pięciu kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili również 4 nietrzeźwych kierujących i 1 kierującego pojazdem po cofnięciu uprawnień, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei podczas kontroli stanu technicznego w 15 pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W tym okresie patrole ruchu drogowego zostały wezwane też na miejsce 11 zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu krakowskiego.

Źródło: KPP w Krakowie