sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

140 nowych mieszkań w Skawinie

Siedem bloków, 140 mieszkań, miejsca parkingowe, niezbędna infrastruktura, a to wszystko blisko centrum miasta. W Skawinie, jak już informowaliśmy kilka razy, powstanie osiedle „Mieszkanie Plus”. To ważny krok w celu zachęcania ludzi z całej Polski do osiedlenia się w naszej gminie. Mieszkania mają być adresowane zwłaszcza do młodych osób o średnim poziomie dochodów.

Inwestycja powstanie na 1,5-hektarowej działce przy ulicy Torowej. To atrakcyjna lokalizacja, ponieważ w promieniu kilometra znajduje się centrum miasta, sklepy spożywcze, markety, szkoły i przedszkola. Na „Mieszkanie Plus” w Skawinie będzie składało się siedem czteropiętrowych bloków. Między budynkami pojawi się przestrzeń, dzięki czemu unikniemy problemów, z jakimi borykają deweloperskie inwestycje mieszkaniowe. Osiedle ma być przyjazne dla mieszkańców, pojawią na nim chodniki i zieleń. Nie zabraknie parkingów dla samochodów.

– Skawina dynamicznie się rozwija. Na terenie gminy znajduje się ponad cztery tysiące przedsiębiorstw, które potrzebują pracowników, młodych, wykształconych i gotowych do robienia kariery. Żeby takie osoby pojawiły się w Skawinie, najpierw muszą mieć, gdzie zamieszkać. Osiedle „Mieszkanie Plus” daje taką możliwość – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

Czym „Mieszkanie Plus” różni się od inwestycji deweloperskich? W lokalu można zamieszkać na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym jest tradycyjna umowa najmu. Drugim – opcja dojścia do własności. Oznacza to, że czynsz będzie wyższy, bo znajdą się w nim raty za wykupienie mieszkania. Dochodzenie do własności jest możliwe od 15 do 30 lat.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to drugi kwartał 2020 roku. Szczegółowe informacje dotyczące programu „Mieszkanie Plus” znajdują się TUTAJ.

Źródło: UMiG