wtorek, 19 stycznia 2021 Imieniny: Henryk, Marta

„Puchar Żubrów” w szpadzie

W sobotę, 18 marca, w Skawinie odbył się pierwszy w tej edycji turniej dziecięcy w szpadzie o „Puchar Żubrów”. Zawody, w których wzięło udział 158 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy ze Słowacji, rozegrano w czterech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzicy, skrzaty i zuchy.

W rywalizacji wzięło udział łącznie 158 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy ze Słowacji. W szerokim finale (8 zawodników w kat. wiek.) znalazło się dwoje zawodników ze Skawiny: Zofia Wątor oraz Michał Pielach.  Klasyfikacja końcowa:

Szpada dziewcząt:

Dzieci:

  • 1 miejsce – ŚLĘZAK Katarzyna (UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE)
  • 2 miejsce – HALEMBA Antonina (UKS WOŁODYJOWSKI SIEMIANOWICE)
  • 3 miejsce – PORWOŁ Liliana (UKS TRÓJKA RADLIN)
  • 3 miejsce – MĘŻYK Oliwia (RMKS RYBNIK)
  • 5 miejsce – GARUS Oliwia (GRASS HOPPER)
  • 6 miejsce – RADWAN Patrycja (KS SZPADA WADOWICE)
  • 7 miejsce – MAŁOZIĘĆ Maria (UKS TRÓJKA RADLIN)
  • 8 miejsce – REIL Kaja (UKS TRÓJKA RADLIN)

Zuchy:

  • 1 miejsce – RATYNA Magda (MUSZKIETER GLIWICE)
  • 2 miejsce – GOCZAŁ Alicja (GRASS HOPPER)
  • 3 miejsce – DROZDOWSKA Hanna (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
  • 3 miejsce – FRYDRYCH Małgorzata (UKS SOKOLIK MOSiR KROSNO)
  • 5 miejsce – WĄTOR Zofia (PKS MILENIUM SKAWINA)
  • 6 miejsce – JĘDRZEJEC Wiktoria (PIAST GLIWICE)
  • 7 miejsce – MRÓZ Martyna (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
  • 8 miejsce – MISIAK Laura (TS GÓRNIK RADLIN)

Skrzaty:

  • 1 miejsce – SZCZUROWSKA Maria (UKS KOSYNIER GLIWICE)
  • 2 miejsce – CISZCZOŃ Maria (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
  • 3 miejsce – SMOLARCZYK Kinga (UKS KOSYNIER GLIWICE)
  • 3 miejsce – FRYDRYCKA Jagoda (BYTOMSKIE TOWARZYSTWO SZERMIERCZE)
  • 5 miejsce – DE VREESE Eryka (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
  • 6 miejsce – ŚWIDZIŃSKA Marika (AZS AWF KRAKÓW)

Młodziczki:

  • 1 miejsce – SABALSKA Ewelina (MKS KUSY SZCZECIN)
  • 2 miejsce – OSTROWSKA Alicja (PIAST GLIWICE)
  • 3 miejsce – PIOTROWSKA Aleksandra (UKS KAZIMIERZ NIEPOŁOMICE)
  • 3 miejsce – KLUGHARDT Gloria (UKS MDK OLIMP LUBIN)
  • 5 miejsce – KOTULSKA Agata (UKS TRÓJKA RADLIN)
  • 6 miejsce – OSADNIK Maja (UKS WOŁODYJOWSKI)
  • 7 miejsce – WITA Patrycja (UKS TRÓJKA RADLIN)
  • 8 miejsce – DZIEDZIC Gabriela (AZS AWF KRAKÓW)


Szpada chłopców:

Dzieci:

  • 1 miejsce – FILEK Ireneusz (GRASS HOPPER)
  • 2 miejsce – KWAŚNIK Dominik (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
  • 3 miejsce – STANKIEWICZ Jerzy (GRASS HOPPER)
  • 3 miejsce – SPANDEL Paweł (UKS TRÓJKA RADLIN)
  • 5 miejsce – ŁAGAN Hubert (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
  • 6 miejsce – KUROWSKI Bartłomiej (PIAST GLIWICE)
  • 7 miejsce – ZIELIŃSKI Franciszek (SZPADA WADOWICE)
  • 8 miejsce – SKALSKI Jan (UKS VICTORIA GAJ)

Skrzaty:

  • 1 miejsce – PABIJAŃCZYK Adam (AZS AWF WROCŁAW)
  • 2 miejsce – LESNIAK Bartosz (GRASS HOPPER)
  • 3 miejsce – RONER Michał (UKS WOŁODYJOWSKI)
  • 3 miejsce – GERBOC Jozef (SERMU SNINA)
  • 5 miejsce – GIEMZA Franciszek (AZS AWF WROCŁAW)
  • 6 miejsce – HAPEK Wiktor (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
  • 7 miejsce – TALOWSKI Karol (UKS TOPÓR KRZESZOWICE)
  • 8 miejsce – PIELACH Michał (PKS MILENIUM SKAWINA)

Zuchy:

  • 1 miejsce – WIKTOR Stanisław (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
  • 2 miejsce – HUWER Tymoteusz (UKS TRÓJKA RADLIN)
  • 3 miejsce – ZAKRZEWSKI Antoni (KS ZAWISZA CZARNY)
  • 3 miejsce – KOŚKOVSKY Martin (SERMU SNINA)
  • 5 miejsce – NOWAKOWSKI Jan (KS ZAWISZA CZARNY)
  • 6 miejsce – ADAMCZYK Mikołaj (KS SZPADA WADOWICE)
  • 7 miejsce – KUROWSKI Błażej (PIAST GLIWICE)
  • 8 miejsce – KOC Stefan (T.S. WISŁA KRAKÓW)

Młodzicy:

  • 1 miejsce – KAŹMIERSKI Maciej (MKS GRYF MIELEC)
  • 2 miejsce – URBAN Paweł (MKS GRYF MIELEC)
  • 3 miejsce – BEZUCH Krzysztof (RMKS RYBNIK)
  • 3 miejsce – TARACHANOWICZ Szymon (MKS GRYF MIELEC)
  • 5 miejsce – URBAN Piotr (MKS GRYF MIELEC)
  • 6 miejsce – KUREK Jakub (UKS TRÓJKA RADLIN)
  • 7 miejsce – WESOLOWSKI Mikołaj (PIAST GLIWICE)
  • 8 miejsce – MADURA Dawid (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: PKS Milenium Skawina