czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Pomóżmy 18-letniemu pasjonatowi historii!

18-latek, pasjonat historii, członek GRH „18 Kołobrzeski” wybudzony ze śpiączki. Krzysztof Kuzera podczas rekonstrukcji historycznej na skawińskich błoniach uległ wypadkowi i doznał poważnych obrażeń wielonarządowych. 

„Krzysztof jest młodym, acz doświadczonym rekonstruktorem, działającym z pasji i potrzeby serca, kochającym historię i propagującym piękne postawy patriotyczne. Prywatnie jest wesołym chłopakiem z wysoką kulturą i wręcz przedwojennymi manierami. Kilka dni temu, bo zaledwie 1 sierpnia, skończył 18 lat. Stan Krzysztofa jest stabilny, ale nadal ciężki, osiemnastolatek przeszedł już kilka operacji ratujących życie. Czuwają przy nim rodzice, którzy mają bardzo trudną sytuację materialną i potrzebują środków na leczenie Krzysia, jak również na funkcjonowanie i czuwanie przy synu poza miejscem zamieszkania. Krzysztof był tuż przed podpisaniem umowy o pracę, ale jeszcze nie został objęty ubezpieczeniem, tak więc na chwilę obecną wszystkie działania związane z jego powrotem do zdrowia wymagają dużych nakładów finansowych.” – czytamy na stronie Centrum Kultury i Sportu.

Aby wspomóc materialnie leczenie chłopca, na stronie https://pomagam.pl/rekonstruktor została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Na bieżąco można się tam również zapoznać z aktualną sytuacją Krzysztofa i Jego Rodziny.

„Kochani, wspomóżmy akcję nawet najdrobniejszą kwotą. Nie pozwólmy aby Krzyś tak wspaniałą i godną naśladowania pasję przypłacił życiem. Pozwólmy jego Rodzicom skoncentrować się na leczeniu syna oraz na możliwości czuwania i opieki przy nim. Tylko tyle możemy zrobić. I aż tyle. Z góry dziękuję za wsparcie dla tego wspaniałego chłopaka którego mam przyjemność znać osobiście.” – to fragment tekstu na stronie pomagam.pl

Źródło: CKiS, pomagam.pl