środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

18 mandatów karnych dla pieszych

Przejście dla pieszych ma szczególne znaczenie w ruchu drogowym. Na jego obszarze obowiązują ściśle określone zasady. Niestety, zarówno piesi, jak i kierowcy pojazdów często zapominają o przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa.

W tym celu, w środę (7 lutego br.) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, na terenie powiatu krakowskiego, przeprowadzili wzmożone działania w ramach akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Polegały one na bacznej obserwacji pieszych, pod kątem ewentualnego łamania przepisów ruchu drogowego, w szczególności w przypadku przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Policjanci nie ustali również w obserwacji kierowców poruszających się w rejonie przejścia dla pieszych. W przypadku naruszenia przepisów prawa, zarówno przez uczestników ruchu, jak i pieszych, mundurowi podjęli interwencję.

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 49 wykroczeń popełnionych przez pieszych, z czego 31 osób zostało pouczonych, a 18 ukaranych mandatem karnym za popełnione wykroczenia.

Źródło: KPP