niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

250 nowych drzew w Radziszowie

W ramach tegorocznego Green Week w Gminie Skawina zorganizowana została między innymi akcja sadzenia drzew przy ul. Nad Pasieką w Radziszowie (dokładne miejsce sadzenia drzew to działka nr 1892 w Radziszowie). Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że drzewa wytwarzają tlen, filtrują zanieczyszczenia, neutralizują toksyczne związki, obniżają temperaturę latem i niwelują hałas. Zieleń jest naszym wspólnym dobrem, dlatego powinniśmy o nią razem zadbać.

Ta myśl przyświecała uczestnikom akcji sadzenia drzew, która została zorganizowana w godzinach popołudniowych 6 czerwca br. w Radziszowie. Jej inicjatorami byli pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Skawina, którzy zaprosili do współpracy m.in. zastępcę burmistrza Witolda Grabca, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Zdzisławę Bałę, radnych miejskich oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie i okolicznych mieszkańców.

W ramach akcji udało się posadzić 250 sztuk drzew o różnej wielkości i różnych gatunków w tym m.in. dęby, olchy, graby, brzozy i jarzębiny.

Akcja stała przeprowadzona w ramach Green Week – Zielonego Tygodnia (europejskiej inicjatywy mającej na celu tworzenie przyjaznego dla nas wszystkich środowiska), która w tym roku trwa od 5 do 11 czerwca.

Źródło: OŚ/OP/UMiG