sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

3 maja ze strażakami

Tradycyjnie, 3 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają do wspólnego świętowania. Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczniemy uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny oraz Strażaków w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza w Skawinie.

Następnie, prowadzony przez paradę wozów strażackich, korowód pocztów sztandarowych przemaszeruje do Parku Miejskiego. Na terenie amfiteatru przy Pałacyku „Sokół” (Park Miejski w Skawinie) nastąpi ceremoniał strażacki, gdyż tegoroczne świętowanie będzie wyjątkowe. Celebrujemy również Międzynarodowy Dzień Strażaka, obchodzony 4 maja więc strażacka społeczność spędzi z nami cały dzień. To świetna okazja, by poznać lokalnych bohaterów, którzy na co dzień stoją na straży naszego bezpieczeństwa.

I właśnie dlatego #ŚWIĘTUJEMYzPOMPĄ!

Po oficjalnych uroczystościach, zapraszamy na część rozrywkową. Sercem majowych uroczystości będzie amfiteatr przy Pałacyku „Sokół”, a scena rozbrzmi dźwiękami orkiestrowych rytmów. Orkiestra Dęta „SYGNAŁ” z Radziszowa, którą usłyszymy już w części oficjalnej, pokaże nam się z całkiem innej strony. W tym dniu, wystąpi również zespół MINI TANTO w programie „Bo jak nie my, to kto”, który zapewni wiele muzycznych wrażeń. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu D.N.A.

Majówka z Centrum i ze Strażakami zapowiada się naprawdę ciekawie. Na parkingu (przy ul. Żwirki i Wigury) stacjonować będą wozy strażackie (będzie można je zwiedzać), a na terenie Parku zobaczymy:

  • pokaz rozwijania linii gaśniczych,
  • strażackie tory przeszkód MDP dla dzieci,
  • pokaz Ratownictwa Technicznego,
  • pokaz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy,
  • pokaz gaszenia oleju,
  • Wioskę Smerfów.

Będzie można m.in. poćwiczyć resuscytację z AED, dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych oraz akcjach #StopPożaromTraw, #Bądźwidoczny, #Ratownik, #Czujka.

O godz. 16.00 po raz drugi ulicami Skawiny przejedzie parada wozów strażackich. Gwarantujemy, że nie będzie czasu na nudę!

Wśród licznych atrakcji, na najmłodszych czekać będą też dmuchane urządzenia rozrywkowe.

Jeśli z nadmiaru wrażeń zgłodniejecie, kawiarnia Tuczytam zaprasza.

PS  Trzymajcie z nami kciuki, żeby pogoda dopisała 

Do zobaczenia!

Anna Wrzoszczyk, źródło: CKiS