sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

3 przestępstwa i 356 wykroczeń

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w długi weekend majowy (od 28 kwietnia do 3 maja br.) na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 3 przestępstwa oraz 356 wykroczeń, przy czym nałożyli 258 mandatów karnych i skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu.

W miniony, długi weekend majowy policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali blisko 360 pojazdów, ujawniając przy tym 356 wykroczeń w ruchu drogowym. W wyniku ujawnionych naruszeń funkcjonariusze nałożyli 258 mandatów karnych, wobec 3 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałych kierowców pouczyli.

W 25 kontrolowanych pojazdach policjanci stwierdzili nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Policjanci, kontrolując pojazdy, ujawnili też 3 nietrzeźwych kierujących, których zatrzymali, udaremniając dalszą jazdę oraz odebrali im prawa jazdy. Pijani kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwo, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W tym okresie, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci zostali wezwani na miejsce 34 kolizji drogowych i 1 śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek tj. 28 kwietnia br. o godz. 10:35 w miejscowości Frywałd, gdzie 45-letni kierujący samochodem marki Audi z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Pomimo prowadzonej reanimacji kierowca poniósł śmierć na miejscu zdarzenia wypadku.

Źródło i fot. KPP w Krakowie