sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

31 842 km i… czujnik smogu

Z inicjatywy mieszkańców i przy wsparciu grupy Rowerowa Skawina rowerzyści „wykręcili” dla naszego miasta czujnik smogu. Dzięki rejestracji użytkowników w programie, każdy przejazd był mierzony, suma wszystkich kilometrów wyniosła ponad 31 tys. Skawina zajęła 27. miejsce w rankingu miast do 50 tys. mieszkańców.

31 842 km – tyle kilometrów udało się pokonać od marca. Łącznie w kampanii udział wzięło 712 miast różnej wielkości. Wynik najlepszego Gdańska 801 301 km nie zaskakuje – serdecznie gratulujemy! Niesamowite, że przewaga nad kolejnym miastem Poznaniem wyniosła aż 232 800 km! Ranking miast TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim, którzy kręcili kilometry dla Skawiny. Dzięki Wam miasto otrzyma czujnik, który będzie na bieżąco przekazywał informacje o stanie powietrza. Odczyty będą udostępniane w formie open data, a więc będą dostępne online w wielu aplikacjach mobilnych. O szczegółach będziemy informować, kiedy czujnik trafi do miasta. Już dziś zapraszamy Was do przyszłorocznej akcji, im więcej osób tym więcej kilometrów.

Kampania po raz pierwszy wystartowała w 2012 roku, niezmiennie niesie ze sobą przekaz – każdy wykręcony kilometr na rowerze to realne korzyści dla naszej planety, Twojego miasta i Ciebie! Edukacja to proces trwały ale to właśnie takie akcje najlepiej pokazują, ile możemy osiągnąć kiedy działamy wspólnie. Za każdym razem kiedy zamienisz podróż samochodem na rowerową aktywność, pomagasz sobie i naszej planecie. W ciągu trzech lat Fundacja Allegro All For Planet, pomysłodawca kampanii, zamierza zainstalować czujniki w 150 miastach o łącznej liczbie mieszkańców sięgającej 7,5 miliona osób.

Źródło: Rowerowa Skawina, UMiG