środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

40-latek zatrzymany na gorącym uczynku

6 grudnia, w godzinach wieczornych na terenie gminy Skawina, kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 40-latka, podejrzanego o paserstwo wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

„Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa „na gorąco”, podczas przewożenia łupów. W bagażniku pojazdu, którym się poruszał, funkcjonariusze ujawnili worek parciany wypełniony 14,5 kg nielegalnej krajanki tytoniu. Towar był już podzielony na 29 porcji i spakowany do foliowych torebek. Dodatkowo pod fotelem pasażera mężczyzna ukrył 600 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.” – czytamy w komunikacie KPP.

Jak się okazało, zabezpieczone z samochodu zatrzymanego wyroby tytoniowe stanowiły jedynie wierzchołek góry lodowej.

„W wyniku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez 40-latka, kryminalni ujawnili ponad 100 kg krajanki tytoniu, 40 tysięcy sztuk papierosów różnych marek i 2 g suszu marihuany. Wszystko to było schowane w szafkach wiszących w domu, a także w garażu. Według wyliczeń śledczych, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty w kwocie sięgającej 124 tysięcy złotych.” – piszą funkcjonariusze w komunikacie.

Podejrzanemu grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do trzech lat.