sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Walczyli o uśmiech Patryka

585 zawodników uczestniczyło w trzynastej edycji Charytatywnego Turnieju Brydża Sportowego „O Uśmiech Patryka”. Tym razem organizatorzy z Małopolskiego Związku Brydża Sportowego zdecydowali się na rozegranie dwóch turniejów par i jednego drużynowego. Przy ich okazji prowadzono też zbiórkę na leczenie i rehabilitację Patryka chorego na mukowiscydozę. Choć akcja wciąż trwa, już zebrano około 12,5 tys. złotych, a wpłat dokonało blisko 200 darczyńców.

– To rekordowe liczby, ale też nieco zmieniliśmy formułę zawodów, ułatwiając sobie w ten sposób trochę zadanie – uśmiechał się pomysłodawca i organizator turniejów „O Uśmiech Patryka” Marcin Kuflowski.

Dodawał zaraz jednak zupełnie już na poważnie: – Dobrze jednak wiemy, że w naszym turnieju nie o rekordy chodzi, a o realną pomoc dla chłopca chorego na mukowiscydozę, nieuleczalną chorobę genetyczną. Stąd, owszem, frekwencja cieszy nas bardzo, ale przede wszystkim dlatego, że większe zainteresowanie turniejem zwyczajnie przekłada się na większą pomoc dla Patryka. A tak jak reklamowaliśmy nasz turniej, grać może w nim wielu, ale zwycięzcą jest właśnie Patryk.

Główny – z punktu widzenia historii – turniej par „O Uśmiech Patryka 12 i 1/2” wygrali Marek Jarosz i Bartosz Bańkowski, reprezentujący CKiS Skawina! Wyprzedzili oni dwie świętokrzyskie pary: Stanisława Pająka z Januszem Gawęckim oraz Dariusza Banasia i Jacka Balcerowskiego.

Rozgrywany nazajutrz turniej pod hasłem „O Uśmiech Patryka – dogrywka” padł łupem Radosława Szymczaka i Marcina Wilińskiego (Kontra Koszalin), którzy zdystansowali parę mazowiecką – Krzysztof Gołaś – Lech Sadoś oraz Andrzeja Fronczaka i Kazimierza Konefała z Warmińsko-Mazurskiego.

W najmocniej obsadzonym turnieju drużynowym triumfowała ekipa ESKOM IT 8STARS w składzie: Jacek Ciechomski, Robert Głodowski, Arkadiusz Majcher, Piotr Marcinowski, Mateusz Sobczak, Tomasz Winciorek.

Brydżyści wprawdzie zakończyli swoją rywalizację, ale nie oznacza to końca gry „O Uśmiech Patryka”. Do 1 kwietnia trwa bowiem w internetowym serwisie zrzutka.pl ZBIÓRKA na rzecz Patryka. Chłopcu można pomóc również, rozliczając na jego rzecz 1 proc. z podatku albo wpłacając datek na subkonto przy Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą. Wszelkie informacje można znaleźć na STRONIE  INTERNETOWEJ turnieju.

– Nie ma słów, które wystarczająco dobrze opiszą naszą wdzięczność dla środowiska brydżowego, od trzynastu lat wspierającego nas, Rodziców, i samego Patryka, w Jego codziennych zmaganiach z mukowiscydozą. Dlatego po prostu mówimy: DZIĘKUJEMY za wspaniałą, szlachetną postawę. Wasze wsparcie jest dla nas wielką motywacją do tego, by wspólnie z Patrykiem stawiać czoła chorobie i wychodzić z tej walki zwycięsko – nie kryli wzruszenia Rodzice Patryka, Agnieszka i Maciej Wieczorkowie, po zakończeniu turniejów, w związku z efektem prowadzonej zbiórki pieniężnej.