czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

6. i 8. miejsce gminy Skawina

Burmistrz Norbert Rzepisko wraz z zastępcą Witoldem Grabcem, podczas uroczystej gali samorządów, która odbyła się 1 czerwca w Muzeum Miasta Gdyni, odebrali dwa wyróżnienia w przeglądzie „Perły Samorządu”, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Lokaty:     
 – 6 miejsce – w kategorii gmina miejsko-wiejska, za podejmowane działania lokalne,       
 – 8 miejsce – w kategorii najlepszy włodarz w Polsce w gminie miejsko-wiejskiej

Perły Samorządu to ogólnopolski ranking, którego ideą jest docenienie najbardziej sprawnych polskich gmin i samorządowców, którzy najlepiej dbają o mieszkańców i odpowiadają na ich potrzeby. Przegląd skierowany jest do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Partnerem merytorycznym przeglądu jest PwC Polska –  świadcząca usługi doradcze dla różnych sektorów. Tegoroczny XI Ranking podzielony był na cztery kategorie: gmina wiejska, gmina miejsko- wiejska, gmina miejska do 100 tys. mieszkańców, i gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców.

W rankingu były brane pod uwagę m.in. rozwój lokalnej gospodarki, działalność oświatowa, cyfryzacja, kultura, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, opieka nad osobami ze szczególnymi potrzebami, czystość powietrza oraz dbałość
o środowisko.       
  
 – Jestem niezmiernie dumny z tego, że nasza gmina została wyróżniona aż w dwóch kategoriach Pereł Samorządu. Każdego dnia zmieniamy rzeczywistość naszej małej ojczyzny, a dzisiejszy sukces jest efektem wspólnej, ciężkiej pracy. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować Mieszkańcom, Radzie Miejskiej i wszystkim tym, którzy pomagają zmieniać samorząd naszej gminy na lepsze – powiedział Norbert Rzepisko, podczas wręczenia nagrody.        

Źródło: inf. prasowa UMiG