czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

75 biegaczy na szóstkę

Spisali się na szóstkę! Zarówno pogoda jak i zawodnicy, którzy w niedzielę 23 kwietnia uczestniczyli w VI Biegu Na Orientację – Skawina 2017. Siedemdziesięciu pięciu fanów biegu z mapą w roli głównej przyszło do Hali Widowiskowo – Sportowej w Skawinie, aby zmierzyć się z trasami, ulokowanymi w zielonych plenerach Skawińskiego Parku, Błoń i Starorzecza. Z pewnością dużym zaskoczeniem dla stałych od lat uczestników były nowe obszary jakie w tym roku przygotował dla nich, kreatywny sędzia naszego rodzimego BNO, Pan Jacek Kozłowski.

W tym roku po raz pierwszy obok zielonych plenerów, trasy szóstego skawińskiego orienteeringu objęły tereny wokół Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS oraz przyległego doń Osiedla Popiełuszki. Standardowo uczestnicy naszego biegu rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, o zróżnicowanej długości. Tegoroczne trasy oznaczone symbolami, miały następujące długości: S=1,9 km, M=2,3 km, L=2,7 km, V=2,0 i R=1,7 km.

Start interwałowy dla każdej grupy wiekowej, ograniczenie przebywania na trasie do 60 minut a także konieczność potwierdzania obecności na punkcie kontrolnym wg narzuconej kolejności wymagały od zawodników połączenia szybkiego biegu i lotności umysłu, aby wybrać jak najkrótszą drogę dotarcia do ukrytego lampionu i zaliczenia go podbiciem karty startowej. Pierwszy zawodnik wyruszył na trasę o godz. 15.00. ostatni przybiegł na metę, o godz. 16.20. co dało pięćdziesiąt sześć startów.

Najliczniejsza kategorią (pomimo kapryśnej aury) okazała sie kategoria Rodzinna (19 duetów, w tym jedna trójeczka) i choć wszyscy uczestnicy naszych zawodów otrzymali od naszych sędziów wysokie noty za szybkość pokonania tras oraz niemalże bezbłędne zaliczanie pk, to właśnie Rodzice z pociechami w wieku od 3 do 9 lat zapracowali sobie na specjalne wyróżnienie. Za swoją sportową aktywność przekazywaną dzieciom, za zaangażowanie najmłodszych orientalistów i wreszcie za cierpliwość z jaką wspólnie razem oczekiwaliście na podsumowanie wyników!

Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali od Organizatorów, specjalnie przygotowane na tę imprezę medale i dyplomy oraz pakiety od Gminy Skawina. Po uroczystej dekoracji przyszedł czas na losowanie spośród wszystkich zawodników różnorodnych upominków przygotowanych przez Centrum Kultury i Sportu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok!

Szczegółowe wyniki TUTAJ.

Barbara Brodzińska, źródło: CKiS