środa, 03 marca 2021 Imieniny: Maryna, Kunegunda

78-latka odnaleziona

W sobotnie popołudnie policjanci z powiatu krakowskiego przeszukiwali Libertów i okolice w poszukiwaniu zaginionej 78-latki. Seniorka została szybko odnaleziona – cała i zdrowa.

13 lutego około godz. 14:00 policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zostali powiadomieni o zaginięciu 78-letniej kobiety z gminy Skawina. W Libertowie podczas zakupów robionych przez córkę seniorka wyszła z samochodu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Kobieta miała problemy ze zdrowiem, w tym również z mową. Panował mróz, nadciągał zmierzch, gdyby jej szybko nie odnaleziono mogłoby to się skończyć tragicznie.

Ogłoszono alarm dla Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych. Do Libertowa skierowano patrole z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, psa tropiącego oraz pluton alarmowy krakowskiego oddziału  prewencji.

Około godziny 18:00 kobieta została odnaleziona w Libertowie przez patrol drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Leżała wówczas w zaroślach, w śniegu. Kobieta była przytomna, lecz zdezorientowana, nie potrafiła nawiązać kontaktu słownego z policjantami. Z uwagi na podejrzenie wychłodzenia organizmu 78-latki na miejsce niezwłocznie wezwano karetkę pogotowia. Po zbadaniu okazało się, że jej stan jest dobry i seniorka wróciła do rodziny.

Źródło: KPP w Krakowie