sobota, 21 maja 2022 Imieniny: Jan, Wiktor

8 maja startuje Tydzień Bibliotek

Wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie, którego nie może zabraknąć w naszym kalendarzu… czyli Tydzień Bibliotek! To już XIX edycja, która w tym roku przebiega pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania przez cały tydzień! Zaczynamy 8 maja, kiedy to obchodzimy swoje święto – Dzień Bibliotekarza, natomiast ostatnie atrakcje przewidziane są na 15 maja.

W tym roku przygotowaliśmy niespodzianki zarówno stacjonarnie we wszystkich filiach naszej biblioteki, jak i online w formie różnych facebookowych wyzwań – oczywiście z literaturą w tle! 🙂

Na początek uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy co pojawi się na miejscu w Bibliotece Głównej oraz naszych filiach:

 • PROSZĘ NA SŁÓWKO – zabawa, w której chętnie poznamy Wasze skojarzenia z biblioteką (bawimy się w Bibliotece Głównej oraz wszystkich filiach);
 • PRZYTUL NAS SŁOWEM – bibliotekarze bardzo lubią komplementy! 🙂 Może chcecie nam przekazać coś miłego? Dla naszych Czytelników udostępniamy specjalne szablony, które później zachowamy na pamiątkę w naszej kronice – czekamy na Wasze dobre słowa w Bibliotece Głównej oraz wszystkich filiach;
 • WWW – WYPISZ, WYMALUJ, WYGRAJ – literackie wyzwania dla najmłodszych Czytelników, nagradzane upominkami (zapraszamy do wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej);
 • ŚWIAT NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – zachęcamy do czytelniczej wyprawy po różnych zakątkach świata, zlokalizowanych w wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Głównej.

Oczywiście nie zabraknie również zabaw w formie online! Już dzisiaj przygotujcie się do „BIBLIO-CHALLENGE” – zaczynamy 8 maja od wyjątkowego wyzwania, a następnie kontynuujemy zabawę przez cały tydzień, aż do 15 maja. Doskonale wiemy, że drzemią w Was ogromne pokłady kreatywności, zatem bądźcie czujni – każdego dnia, o różnych porach będą się pojawiać literackie zadania. Tradycją już jest, że najbardziej aktywnych i pomysłowych uczestników zabawy nagradzamy, więc i w tym przypadku nie może być inaczej 🙂 Koniecznie śledźcie naszego Facebooka oraz Instagrama!

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na tym etapie zakończyli świętowanie Tygodnia Bibliotek 🙂 Czas więc na przedstawienie niespodzianek, które będą na Was czekać w naszej kawiarni Live-Book Cafe!

 • UCZTA DLA CIAŁA I DUCHA – specjalna oferta codziennych zniżek na kawiarniany asortyment;
 • KSIĄŻKOWE 5 SEKUND – na pewno doskonale znacie grę „5 sekund”! Przed wizytą w naszej kawiarni odświeżcie sobie kilka haseł związanych z literaturą… 😉

Na tym nie koniec atrakcji, ponieważ Tydzień Bibliotek to również czas na spotkania z wyjątkowymi osobami oraz niecodzienne warsztaty! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

 • 05. (niedziela), g. 17:00 – PĘDZLEM PO MAPIE – wernisaż wystawy Żanety Migo (kawiarnia Live-Book Cafe)
 • 05. (poniedziałek), g. 9:30-11:00 – CUDA-WIANKI-WYCINANKI – warsztaty z Marianną Oklejak (filia w Woli Radziszowskiej)
 • 05. (poniedziałek), g. 15:00-15:45 i 11.05. (środa), g. 15:00-16:00 – ENGLISH LIBRARY – zajęcia w ramach bloku MultiJęzyk (Biblioteka Główna)
 • 05. (wtorek), g. 15:00-16:00 – BIBLIOTEKI ŚWIATA W JEDNYM MIEJSCU – zajęcia w ramach bloku MultiMózg (Biblioteka Główna)
 • 05. (wtorek), g. 17:00 – Z KSIĄŻKĄ PRZY KAWIE – spotkanie Koła Miłośników Biblioteki (filia w Borku Szlacheckim)
 • 05. (środa), g. 15:00 – CO I JAK CZYTALIŚMY W PANDEMII ? spotkanie Koła Miłośników Biblioteki (filia w Radziszowie)

Zapraszamy do świętowania razem z nami! Cały świat stoi przed Wami otworem – w końcu biblioteka to świat w jednym miejscu 🙂 Spędźcie z nami ten wyjątkowy tydzień.

Do zobaczenia!

#MBPSkawina #TydzieńBibliotek2022 #światwjednymiejscu #bibliochallenge #razemlepiej