niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Piłkarz ze Skawiny w Wiśle Kraków

Jakub Madej ze Skawiny podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę. Rocznym kontraktem związał się z Wisłą Kraków. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2024 r. Porozumienia zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon. Piłkarz urodził się 22 lutego 2005 roku.

Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w MTS Piast Skawina, gdzie trenował w kilku kategoriach wiekowych.

„Następnie trafił do Cracovii, w której nie zagrzał miejsca na długo, ponieważ już po jednym sezonie przeniósł się na drugą stronę krakowskich Błoń – do zespołu z Reymonta. W ekipie Wisły Kraków Madej ma za sobą występy w młodzieżowych drużynach m.in. CLJ U-15, U-17 czy U-18. Ostatnie pół sezonu zawodnik spędził na wypożyczeniu w czwartoligowym Dalinie Myślenice, gdzie zaliczył 15 spotkań” – czytamy w komunikacie akademii Białej Gwiazdy.

– Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu, ponieważ było to moje marzenie od kiedy dołączyłem do Wisły. Klubowi kibicuję od dziecka i długo walczyłem o tę chwilę, ale w końcu dopiąłem swego – cytują Madeja klubowe media. – Gra z seniorami jest bardzo istotna, ponieważ można się wtedy przystosować do tego przeskoku. Chciałbym w każdym kolejnym meczu łapać jak najwięcej minut gry oraz nabierać doświadczenia. Oczywiście nie będzie to łatwe wyzwanie, głównie ze względu na rywalizację, która z pewnością będzie spora, ale myślę, że poprzez ciężką i sumienną pracę jestem w stanie osiągnąć swój cel.