niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

83 pojazdy skontrolowane

27 lutego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych, przeprowadzili akcję „Prędkość” na drogach powiatu krakowskiego. Jej głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach całodniowych działań policjanci skontrolowali 83 pojazdy, ujawniając przy tym ponad 60 wykroczeń, które głównie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Ponadto zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów.

Ujawnili też 2 przypadki ingerencji w drogomierz, gdzie stan liczników został cofnięty. Wobec osób, które dopuściły się wymienionych naruszeń, policjanci najczęściej nakładali mandaty karne. Z kolei sprawą ingerencji w stan liczników, co jest przestępstwem określonym w art. 306a kk i zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności, zajmą się śledczy.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zostali wezwani też na miejsce 4 kolizji drogowych, które miały miejsce na terenie naszego powiatu.

Źródło: KPP w Krakowie