czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

88 kontroli, 6 kolizji

22 kwietnia na drogach powiatu krakowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, ujawniając ponad 66 naruszeń w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale także bacznie obserwowali czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmowały także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.

Efektem całodniowej pracy policjantów było przeprowadzenie 88 kontroli pojazdów, w tym także autobusów, poruszających się głównie w okolicy przejścia dla pieszych. Działania zakończyły się ujawnieniem łącznie 66 wykroczeń, popełnianych zarówno przez kierujących, jak i pieszych, z czego na 54 osoby policjanci nałożyli mandaty karne, a pozostałych pouczyli.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zatrzymali też 12 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. Tego dnia policjanci zostali wezwani również na miejsce 6 kolizji drogowych, zaistniałych na terenie naszego powiatu.

Źródło: KPP w Krakowie