czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

90 mandatów, jeden cofnięty licznik

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w czasie długiego weekendu majowego, na drogach powiatu krakowskiego czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Nałożono 90 mandatów karnych, a pięciu kierujących straciło prawo jazdy. 

W okresie od 30 kwietnia do 3 maja br. na drogach powiatu krakowskiego policjanci skontrolowali ponad 170 pojazdów, ujawniając przy tym 130 wykroczeń w ruchu drogowym. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili 2 kierujących po spożyciu alkoholu. Pięciu kierujących straciło prawo jazdy, z czego 4 za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zbudowanym.

Mundurowi zatrzymali też 11 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów. Z kolei w jednym z pojazdów policjanci ujawnili ingerencję w stan drogomierza (cofnięty licznik), co jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 5 lat więzienia. 

W wyniku ujawnionych naruszeń policjanci nałożyli 90 mandatów karnych, a w pozostałych przypadkach zastosowali pouczenia. W długi weekend majowy na drogach powiatu krakowskiego odnotowaliśmy też 5 kolizji drogowych.

Źródło: KPP w Krakowie