niedziela, 17 października 2021 Imieniny: Malgorzata, Wiktor

950 sportowców w Dragon Piast Cup

Trzy weekendy zmagań najmłodszych adeptów futbolu za nami! W 12 turniejach 8. edycji Dragon Piast Cup 2018 na parkiet Hali Sportowej skawińskiego Liceum Ogólnokształcącego wybiegło ponad 950 młodych sportowców! Rywalizację w najmłodszych rocznikach czterokrotnie na swoją korzyść rozstrzygali mali futboliści Piasta Skawina. Trzy triumfy odnotowali piłkarze KS Zakopane, dwukrotnie zwyciężali młodzi adepci futbolu z Wisły Kraków, a po jednym zwycięskim turnieju zapisali na swoich kontach zawodnicy Mineralnych Krynica i Wieliczanki Wieliczka.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpiły żaki. Bezkonkurencyjną ekipą okazała się drużyna KS Zakopane, która wygrała wszystkie 6 meczów, zasłużenie sięgając po końcowy triumf. Próbowali im deptać po piętach futboliści projektu APMT Polska, ale starczyło tylko do zajęcia drugiego miejsca.

Głównym założeniem turnieju skrzatów, czyli najmłodszej kategorii wiekowej, była dobra zabawa, a wyniki miały być na dalszym miejscu. Każdy z uczestników otrzymał medale i pakiety upominkowe, niemniej warto zauważyć, że jedynym zespołem, który odniósł komplet zwycięstw, była drużyna gospodarzy z Piasta Skawina.

Również Piast Skawina triumfował w kategorii żaków młodszych. Podopieczni trenera Artura Wątora w pokonanym polu zostawili m.in. dwie drużyny Wisły Kraków, a także Polonię Kraków i KS Zakopane. Co ciekawe, nie stracili oni przez cały turniej ani jednej bramki.

Wreszcie na koniec zmagań w pierwszy weekend listopada odbyła się rywalizacja orlików młodszych. Tu znowu najlepiej spisali się zawodnicy KS Zakopane. Na drugim miejscu uplasowali się futboliści AP Wieliczka, a na trzecim – Gwarek Wieliczka. Dobry występ w gronie chłopców zanotowała …dziewczęca drużyna Piasta Skawina, zajmując piąte miejsce!’

Drugi weekend z Dragon Piast Cup rozpoczął się od rywalizacji młodzików młodszych. Świetny poziom sportowy turnieju i wiele emocji, a na końcu – zwycięstwo Mineralnych Krynica, którzy w finale pokonali pewnie KS Zakopane. Wcześniej w półfinale Mineralni okazali się minimalnie lepsi od gospodarzy z Piasta, którzy zadowolić się musieli trzecim miejscem.

Turniej orlików zdominowała Wisła Kraków, która w finale nie dała szans Progressowi Andrychów. W meczu o trzecie miejsce Fablok Chrzanów rozprawił się z Westovią Tarnów.

Niedzielne mecze w dniu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę również przyniosły mnóstwo emocji. W porannej serii rywalizowały żaki młodsze i podobnie jak tydzień wcześniej zawody zdominowali piłkarze Piasta Skawina, zajmując dwa miejsca na podium. Drugie miejsce przypadło w udziale Wiśle Kraków.

W popołudniowym turnieju żaków triumfowała pięknie dla oka grająca Wisła Kraków, którą jako jedyni powstrzymali piłkarze Piasta, ale starczyło to do zajęcia tylko czwartego miejsca. Dwa pozostałe miejsca na podium przypadły w udziale Polonii Kraków i Westovii Tarnów.

Na początek trzeciego weekendu do rywalizacji przystąpili młodzicy. Turniej miał szczególny charakter, bo udział wzięły w nim dwie drużyny ze stolicy… Ukrainy: Obolon Kijów i Podil Kijów. Tym razem nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy mieli jednak wyjątkowo ciężkie zadanie, bo poziom turnieju był bardzo wysoki. Ostatecznie triumfowało KS Zakopane, pokonując bez kłopotów w finałowym meczu Bibiczankę. Brązowe medale przypadły w udziale Dream Teamowi z Bochni.

W turnieju trampkarzy młodszych bezapelacyjnie triumfował Piast Skawina, zwyciężając we wszystkich meczach i wyraźnie dominując nad rywalami. Podopiecznym trenera Michała Józefczyka postawili się tylko gracze Górnika Wieliczka, którzy zajęli drugie miejsce, wyprzedzając swoich klubowych kolegów z Górnika II.

Niedzielną rywalizację trampkarzy zapisała na swoje konto Wieliczanka Wieliczka, która nieznacznie wyprzedziła Ślązaków z Concordii Knurów. Trzecie miejsce zajęła drużyna gospodarzy.

W turnieju skrzatów zagrało aż 12 drużyn. Tym razem formuła nie przewidywała wyłonienia zwycięzców, bo tymi mieli być wszyscy uczestnicy turnieju. Warto jednak odnotować, że podobnie jak w całym cyklu, i w zmaganiach skrzatów je kończących – najwięcej atutów mieli najmłodsi piłkarze Wisły Kraków, KS Zakopane i Piasta Skawina. Czyli te drużyny, które do miejsc na podium docierały w skawińskim Dragon Piast Cup 2018 najczęściej!

– Wysoki poziom sportowy, rywalizacja w duchu fair play, szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników – to najkrótsze podsumowanie trzech weekendów z Dragon Piast Cup 2018. To już ósma edycja naszego flagowego produktu, który – jak widać – niezmiennie cieszy się sporą popularnością. Co ważne, naszym gościom chce się przyjeżdżać z daleka, bo jeśli na jednym tylko turniejów mamy drużyny z Zakopanego, Krynicy, Bochni, Andrychowa, Chrzanowa czy Tarnowa, to znaczy, że nie straszna im długa podróż, wiedząc, że czeka na nich fajna sportowa przygoda, sympatyczne nagrody i bardzo miłe przyjęcie. Cieszy nas też wizyta drużyn z Kijowa, z którymi udało nam się nawiązać przyjacielski kontakt i być może będzie nam dane współpracować w przyszłości – komentuje fenomen skawińskich turniejów pomysłodawca i ich organizator z ramienia MTS Piast Skawina, Marcin Kuflowski.

Cykl Dragon Piast Cup 2018 nie kończy piłkarskich zmagań w skawińskiej hali. W dwa grudniowe weekendy odbędą się jeszcze Mikołajkowo-Świąteczne Turnieje w najmłodszych kategoriach wiekowych.

Cykl turniejów Dragon Piast Cup 2018 zrealizowany został przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego i Gminy Skawina. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Dragon Poland sp. z o.o.

Źródło: Piast