czwartek, 06 października 2022 Imieniny: Artur, Brunon

ABC małego ratownika w Krzęcinie

21 V w Szkole Podstawowej w Krzęcinie odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „ABC małego ratownika”. Po powitaniu gości na początku przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli życzenia rodzicom z okazji zbliżających się świąt Matki i Ojca – występ chór rozpoczął cześć artystyczną pikniku.

Uczniowie z klas II przygotowali inscenizację „o Maciusiu, który marzy, by w pożarnej służyć straży”, jako podsumowanie innowacji ABC Małego Ratownika. Celem akcji było nabycie przez uczniów wiedzy na temat prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz modelowanie postawy świadomego uczestniczenia dziecka w niesieniu pomocy przedmedycznej chorym i poszkodowanym.

Uczestnicy pikniku mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego udzielenia pierwszej pomocy prowadzonej przez absolwentów szkoły A. Kowalską i D. Kudłę, którzy ukończyli Akademię Medyczną oraz zapoznać się z pracą Straży Pożarnej, która przygotowała dla dzieci dużo atrakcji.

Po części poświęconej sprawdzeniu wiedzy uczniów i konkursach, przyszedł czas na zabawę, czyli szaleństwa na dmuchanym zamku, torze z przeszkodami oraz placu zabaw. Podczas konkursów i zabaw dzieciom towarzyszyły maskotki Kubusia Puchatka i Tygryska, z którymi można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, obrazków, podsumowanie konkursu „Nie Dźwigam”- związane z noszeniem ciężkich i niepotrzebnych przedmiotów do szkoły, oraz obficie zaopatrzony bufet z ciastami pieczonymi przez rodziców, goframi i grill.

Organizatorzy kierują podziękowania sponsorom i wszystkim osobom, dzięki którym piknik się odbył.  Sponsorzy:  Urząd Miasta i Gminy w Skawinie,  Lajkonik Snaks sp. z o o.,  Waśpol,  Hurtownia spożywcza „Ola”,  Hurtownia spożywcza „Tolo” – Czesław Żmuda,  Borex Becon – Zakład Przetwórstwa Mięsnego- G. Grzesiak, K. Pawłowski,  Cukiernia „Suprajs” – Wielkie Drogi,  Kebab „Istambuł”,  Piekarnia w Krzęcinie,  Czesław Pierzchała,  SKOK Jaworzno,  Firma Remontowo- Budowlana „Franko”,  Firma „Wentus” – Krzęcin,  Spółdzielnia „Rola” w Skawinie,  Przewóz osób – Kuca Rafał,  Zakład Kamieniarski Krzęcin – Ślęczka Marta,  Multimagazyn – Krzęcin, Wojciech Waś,  Iguś – Dariusz Kmiecik,  Antoni Bylica – Radny i Sołtys wsi Krzęcin,  PHU MG – Marcin Karczewski,  Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krzęcinie.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Krzęcinie