niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Ahoj! Dobrý večer! Vitajte!

Ahoj! Dobrý večer! Vitajte! – powiedział Burmistrz Paweł Kolasa do Pielgrzymów zgromadzonych na Skawińskich Błoniach. Powitanie spotkało się ogromnym aplauzem zgromadzonych Słowaków, zresztą pozytywnego nastawienia, pogody ducha i uśmiechu nie brakowało wczoraj na Błoniach nikomu. Zapraszamy na relację!

I pewnie zaskoczeni będą Ci, którzy nie do końca „czują ducha” Światowych Dni Młodzieży. Ale wszyscy Ci, którzy obecni byli wczoraj wieczorem na ceremonii otwarcia oraz na uroczystej mszy świętej wiedzą jak wiele pozytywnej energii można zyskać, jak łatwo tam, wśród Pielgrzymów zrozumieć, czym jest idea zapoczątkowana przez Jana Pawła II spotkań młodych z całego świata.

O wspaniałą atmosferę i niezapomniane przeżycia zadbali organizatorzy przedsięwzięcia – emocjonujące przedstawienie słowno-muzyczne, pokaz sztucznych ogni oraz wspólny śpiew i taniec to tylko niektóre z elementów tego niesamowitego wieczoru. Wspaniała pogoda, gwieździsta noc i piękno otaczającego Parku Miejskiego dopełniły pozytywne wrażenia z poniedziałkowego spotkania.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w ramach Światowych Dni Młodzieży w Skawinie, koncerty, katechezy, występy artystyczne – zapraszamy już jutro czyli we środę, czwartek i piątek od godz. 9.00 na Skawińskie Błonia.

Źródło: UMiG, fot. Sławomir Trzeciak