sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Akcent zagra w Skawinie

Zapraszamy na koncert jednego z najpopularniejszych zespołów nurtu disco-polo. AKCENT już we wrześniu w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie!

Zespół Akcent powstał w 1989 roku. Założyli go: Zenon Martyniuk, występujący dotychczas w zespole Akord i Mariusz Anikiej, występujący wcześniej w zespole Centrum. W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu „Akcent 1”. Znalazły się na niej pierwsze przeboje: „Chłopak z gitarą”, „Dajcie mi gitarę” czy „Tabu tibu”. Od tego momentu zespół zyskiwał coraz większą popularność.

Rok 1998 był ukoronowaniem działalności Akcentu w dotychczasowym składzie. Ukazała się wtedy płyta „Wyznanie”, promowana przez 4 teledyski: „Wyspa szczęśliwych snów”, „Zostań tu”, „Wyznanie” i „Królowa nocy”. Materiał ten przyniósł zespołowi Akcent główną nagrodę na III Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie. Rok 1999 to rewolucyjne zmiany w zespole. Po prawie 10 latach odszedł z zespołu Mariusz Anikiej.

Bardzo ważną datą był również rok 2014, kiedy to utwór „Przez Twe oczy Zielone” uzyskał nagrodę publiczności na festiwalu w Ostródzie. Kolejnym sukcesem w 2015 było otrzymanie statuetki Osobowość Roku dla Zenona Martyniuka.

Bez dwóch zdań, utwór „Przez Twe Oczy Zielone” stał się mega hitem. W każdym zakątku Polski słuchają go nie tylko dorośli, lecz i dzieci, muzyka trafia to kilku pokoleń. Nawet reprezentacja Polski w Piłce Nożnej po wygranym meczu z Irlandią w szatni tańczyła w rytm muzyki Zenka.

Na czym polega fenomen Zenka Martyniuka i zespołu AKCENT?

Przekonamy się podczas koncertu już 15 września (czwartek), godz. 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Konstytucji 3 Maja 4.

 

Aktualizacja

BILETY WYPRZEDANE

Źródło: CKiS