sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Akcja „Znicz”: 196 wykroczeń

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października i trwała przez cztery dni. Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych policjanci na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich. Sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących.

W czasie akcji, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali przeszło 300 pojazdów, ujawniając przy tym 196 wykroczeń w ruchu drogowym.

Na osoby, które dopuściły się tych przewinień, mundurowi przeważnie nakładali mandaty karne. Ponadto policjanci zatrzymali 26 dowodów rejestracyjnych, wobec stwierdzenia nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów oraz 7 praw jazdy, w 4 przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Pozostałe trzy zostały odebrane nietrzeźwym kierującym.

Policjanci natrafili też na kierującego posiadającego zakaz prowadzenia pojazdów i mającego cofnięte uprawnienia. Łącznie mundurowi przeprowadzili przeszło 1000 kontroli stanu trzeźwości kierujących, z czego 5 z nich kierowało „na podwójnym gazie”, w tym jeden rowerzysta. W tym czasie na drogach powiatu krakowskiego nie doszło do żadnego wypadku, odnotowaliśmy jednak 24 kolizje.

Źródło: KPP