środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Andrzej Rybiński da koncert w Skawinie!

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert znakomitego artysty polskiej sceny muzycznej, obdarzonego zarówno wielkim muzycznym talentem, jak i ujmującą prezencją i charakterystycznym uśmiechem – Andrzeja Rybińskiego.

Andrzej Rybiński urodził się 30 października 1949 roku w Łodzi. Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty to jego własne kompozycje, wykonywane przy akompaniamencie gitary. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu. W 1970 roku z grupą Bumerang uczestniczył w nagraniu śpiewogry „Na szkle malowane” (muz. Katarzyna Gaertner, libr. Ernest Bryll). Na początku lat 70. współtworzył z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch grupę „2 plus 1”. W 1971 zespół wystąpił na festiwalu opolskim i otrzymał nagrodę za wykonanie piosenki „Nie zmogła go kula”.

W czerwcu 1971 z żoną Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem założył własną grupę – „Andrzej i Eliza”, która zadebiutowała w 1971 roku na IX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole z utworem „Wstawanie wczesnym rankiem”.

Poza krajem koncertował w Austrii, ZSRR, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Bułgarii i RFN. W 1983 roku Andrzej Rybiński, już jako solista, zdobył Główną Nagrodę Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za premierową kompozycję „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością. Skomponował także kilka utworów dla dam polskiej sceny, m.in.: Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej. W 2011 roku została wydana kolejna płyta Artysty „Całym sercem”, którą promował singiel „Czasami”.

Koncert odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia w Kinie „Piast” w Skawinie o godz. 18.00.

Bilety w cenie: 40 zł (przedsprzedaż) oraz 50 zł (w dniu koncertu) dostępne od 21 marca w kasach CKiS w Skawinie (Basen Camena: Dział Księgowości – I p. oraz Camena Kosmetyka i Masaże – parter).

Informacji o koncercie udziela Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, sokol@ckis.pl

Źródło: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie