czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

Apel. Potrzeba krwi

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z pandemią i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi o zgłaszanie się do RCKiK w celu oddania krwi. Trudny czas epidemii to dobra okazja, żeby zmobilizować się i pomagać. Każda kropla krwi ratuje ludzkie życie!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie apeluje o oddawanie krwi do krwiodawców we wszystkich grupach krwi. Zwracamy się z apelem  do Honorowych Dawców Krwi  oraz kandydatów na Honorowych Dawców Krwi o zgłaszanie się do Centrum na ul. Rzeźniczej 11 lub wybranego Terenowego Oddziału RCKiK w celu oddania krwi. Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz.

Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe świadectwo odpowiedzialności społecznej. Jesteście wolontariuszami w walce z koronawirusem, pomagacie pacjentom i przyczyniacie się do ratowania ich zdrowia i życia. Na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników.

Źródło: Klub HDK w Skawinie