środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Bartas Szymoniak zagra na majówce

Tradycyjnie, 3 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają do wspólnego świętowania.

Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja rozpoczniemy uroczystą mszą św. o godz. 12.30, w intencji Ojczyzny oraz Strażaków, w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza w Skawinie. Następnie, wraz z pocztami sztandarowymi, przemaszerujemy na skawiński Rynek, żeby uczestniczyć w ceremoniale strażackim. Tegoroczne świętowanie połączymy, tak jak w roku ubiegłym, z celebrowaniem Międzynarodowego Dnia Strażaka. Mieszkańcy będą mieli okazję poznać lokalnych bohaterów, którzy na co dzień stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zobaczymy strażacką flotę samochodową, która zaprezentuje się podczas przejazdu wokół Rynku. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, będzie też możliwość dołączenia do strażackich drużyn.

Wszystko dlatego, że #ŚWIĘTUJEMYzPOMPĄ!

Po oficjalnych uroczystościach, o godz. 14.30 zapraszamy na część rozrywkową. Skawiński rynek rozbrzmi niezwykłymi dźwiękami, za sprawą naszego gościa. Po raz pierwszy na skawińskiej scenie muzycznej usłyszymy BARTASA SZYMONIAKA (https://www.facebook.com/bartas.szymoniakhttps://www.instagram.com/bartas_szymoniak_official/).

Szymoniak to wokalista o charakterystycznej – onirycznej barwie głosu, twórca własnego stylu BEATROCK. Autor takich piosenek jak „Wojownik z miłości”, „Cierpliwość” czy „Powroty”, które przez dziewięć kolejnych tygodni nie opuszczały szczytu historycznej LP3 Polskiego Radia. Frontman kultowego Sztywnego Pala Azji (2008 – 2015), laureat popularnego talent show IDOL oraz absolwent katowickiej ?Jazzówki?.
Czekając na majówkową muzyczną ucztę, posłuchajcie: BARTAS SZYMONIAK – Wojownik z miłości [OFFICIAL VIDEO] – YouTube.

Tradycyjnie, nie zabraknie też w tym dniu orkiestrowych rytmów.

Orkiestra Dęta „SYGNAŁ” z Radziszowa (https://www.facebook.com/orkiestrasygnal), która działa od ponad 70 lat, przyciąga w swoje szeregi młodych i zdolnych muzyków. Oprócz tradycyjnych rytmów, lubią grać także znane przeboje i ciągle muzycznie eksperymentują. Podczas majówki, na pewno nas zaskoczą 

Jeśli z nadmiaru wrażeń zgłodniejecie, ogródek na Rynku będzie na Was czekać ze swoimi specjałami… bo nie może być majówki bez grillowania!

PS Trzymajcie z nami kciuki, żeby pogoda dopisała 

Do zobaczenia!

UWAGA! W związku z organizacją wydarzenia będą występować utrudnienia:

– zamknięcie parkingu przy ul. Żwirki i Wigury – 2.05.2023 od godz. 18.00 do 3.05.2023 do godz. 18.00

– zamknięcie zatok parkingowych przy płycie Rynku: zatoka od strony fontanny oraz od strony ogródka gastronomicznego (do wysokości postoju taxi) – 3.05.2023 w godz. 10.00-18.00. Przepraszamy za niedogodności!

Anna Wrzoszczyk, źródło: CKiS