sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Barwne i oryginalne „Fusion”

Do końca września w kawiarni Pałacyku „Sokół” można oglądać abstrakcyjne obrazy wykonane przez Grzegorza Skowronka. A już niebawem pojawi się kolejna wystawa, interesujących i kobiecych prac Katarzyny Palety. Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy już 7 października o godz. 18:00.

Obrazy prezentowane na wystawie pochodzą z cyklu „Fusion”. Barwne, oryginalne i zmysłowe prace wprowadzą nas w klimat kobiecości, lekkości i gracji. Jak mówi artystka: „Te obrazy, to wynik połączenia dwóch całkowicie odmiennych technik. Akrylowy pouring, który powstaje całkowicie przypadkowo, jako pozorny chaos kształtów i kolorów, tworząc niesamowite struktury, przywodzące na myśl organiczny mikrokosmos; Ja wydobywam z nich 'duszę’ ubierając je w kobiece piękno, emocje i uczucia”.

Katarzyna Paleta – Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Tworzy animacje, grafiki, motywy malarskie dla Krakowskich firm. Projektuje i wykonuje ilustracje do książek dla dzieci, bajek, legend polskich, podręczników. Tworzy również animacje do edukacyjnych programów komputerowych dla wydawnictw. Pracowała jako konserwator elementów zabytkowego ołtarza w Trzemeśni. Malarstwem sztalugowym zajmuję się od 20 lat – głównie olejnym, akwarelą, malowaniem na szkle. Lubi nowe wyzwania, poznawanie różnych technik malarskich, fotografię i projektowanie graficzne.

Wystawę będzie można zwiedzać do 30 listopada w galerii Pałacyku „Sokół” (kawiarnia) w godzinach otwarcia kawiarni. Zapraszamy!

Agnieszka Kupczyk, źródło: CKiS