środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

Baśniowe przestrogi w „Sokole”

Z radością informujemy, iż rozpoczynamy trzeci sezon cyklu Teatr Dzieciom. Widzimy się w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godz. 17.30 w Pałacyku „Sokół”.

Sezon inaugurujemy 8 października spektaklem „Baśniowe przestrogi” w wykonaniu Studio Yapa. Spektakl poprzez przygody bohaterów ukaże ważne dla bezpieczeństwa dzieci kwestie.

Widowisko jest oparte na bajkowych morałach podanych we współczesny sposób. Tak jak wilk dowiedział się od Czerwonego Kapturka, gdzie mieszka babcia, tak złodziej może dowiedzieć się od dziecka, o której godzinie rodzice wychodzą z domu lub gdzie trzymają kosztowności. Morały z bajki „Jaś i Małgosia” powinny nauczyć dzieci, że nie należy dotykać obcych i nieznanych im przedmiotów, gdyż konsekwencje mogą być niezwykle nieprzyjemne.

Postać Królewny Śnieżki pokaże, jakim zagrożeniem jest przyjmowanie prezentów od nieznajomych. Doskonała gra aktorska sprawia, iż tak ważne zagadnienia podane są dzieciom w łatwy i przyjemny sposób. Monumentalna dekoracja z pięknym krajobrazem, wykonana przez krakowskich artystów dodatkowo uatrakcyjnia sztukę. Całość dopełnia gra świateł, efekty specjalne, a także oprawa muzyczna.

Zobaczcie to sami!

„Baśniowe przestrogi”

8 października godz. 17.30 sala teatralna Pałacyku „Sokół”

Ceny biletów: dzieci (od 2 lat) – 10 zł, osoba dorosła – 15 zł.
Bilety do nabycia: w kasach CKiS (Basen „Camena”) i na godzinę przed spektaklem w Pałacyku „Sokół”.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS