poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Będzie remont – będą utrudnienia

Będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kierowców i pasażerów komunikacji publicznej czekają utrudnienia w centrum Skawiny. Nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Warto przygotować się na okres utrudnień w ruchu drogowym, który rozpocznie się od poniedziałku, 15 lipca, i potrwa przez około 2 tygodnie. Na czas remontu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krzywej z ul. Marii Konopnickiej.

Magistrat informuje, że przewidywany termin zamknięcia tego odcinka wynosi około dwa tygodnie, jednak może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe. Zachęcamy do regularnego sprawdzania komunikatów na oficjalnej stronie miasta.

W związku z tymi zmianami, urzędnicy zwracają się do kierowców o stosowanie się do wyznaczonych objazdów i dbanie o płynność ruchu. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników drogi jest priorytetem podczas tego czasu remontu.

Dodatkowo, na czas remontu wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu linii gminnych przewozów pasażerskich S3. Linia S3 kursująca w kierunku Skawina SCK będzie kierowana na trasę objazdową.

Rzecznik przewoźnika informuje, że trasę objazdową dla linii S3 będzie wyznaczona od przystanku Skawina Korabniki do przystanku Skawina (pętla JPII) bez zmian. Następnie pojazdy będą kursować od przystanku Skawina (pętla JPII) do przystanku Skawina Ajka, dalej ul. Popiełuszki, ul. Krakowską do ul. Pokoju, gdzie zostanie obsłużony przystanek Skawina Rynek. Później linia wróci na stałą trasę od przystanku Skawina Szkoła.

Warto pamiętać, że podczas remontu nie będą obsługiwane przystanki: Skawina Centrum Sportowe. Natomiast przystanek Skawina Rynek będzie obsługiwany w nowej lokalizacji przy ul. Pokoju, obok przedszkola nr 1.

fot. UMiG Skawina