sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Będzie sala w Rzozowie

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie podpisał umowę: „Budowa sali gimnastycznej w Rzozowie – etap II”. Dzięki temu ostatecznie zostanie rozwiązany problem braku miejsca do zajęć wychowania fizycznego dla uczniów szkoły podstawowej w Rzozowie. Prace powinny zakończyć się w lipcu.

Na tę wiadomość uczniowie i ich rodzice czekali od lat. Przy szkole podstawowej w Rzozowie powstaje sala gimnastyczna. Dotychczas zbudowany został szkielet budynku. II etap inwestycji obejmuje wykonanie robót instalacyjnych wszystkich branż oraz wykończeniowych. Powstanie kanalizacja deszczowa, sanitarna, drogi, place i chodniki. Wokół nowego budynku zostaną posadzone drzewa oraz żywopłot.

Na terenie hali sportowej będzie znajdowało się boisko do koszykówki oraz siatkówki. Nie zabraknie podświetlanej tablicy na wyniki, nagłośnienia, drabinek i wszystkich sprzętów sportowych składających się na nowoczesną salę gimnastyczną.

Uczniowie szkoły podstawowej w Rzozowie prawdopodobnie zaczną korzystać z sali gimnastycznej od przyszłego roku szkolnego. Prace budowlane powinny zakończyć się 31 lipca 2020 roku. Budowa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: UMiG