czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Bezpieczna rodzina w Wielkich Drogach

W Przedszkolu Samorządowym w Wielkich Drogach i Facimiechu został zorganizowany Piknik Rodzinny pod hasłem „Bezpieczna Rodzina”, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki oraz ich najbliższa rodzina. Celem pikniku było zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze wśród dzieci i dorosłych.

Podczas pikniku, który odbył się 29 października, na gości czekało wiele atrakcji: quiz i zagadki na temat bezpieczeństwa na drodze, konkurencje sportowe oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Przedstawiciele wszystkich grup wzięli udział w konkursie ekologicznym, podczas którego za zadanie mieli wykonać wylosowane wcześniej pojazdy uprzywilejowane (ambulans, wóz strażacki, radiowóz) z uzbieranych wcześniej kartonowych pudełek.

Wszystkie drużyny z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do zadania, czego efektem były wspaniałe wozy. Dzięki wsparciu rodziców z poszczególnych grup, wszyscy uczestnicy pikniku mieli okazję spróbować pysznych przekąsek. Uczestnicy pikniku otrzymali opaski odblaskowe. Celem pikniku było zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze wśród dzieci i dorosłych.

Źródło: PS w Wielkich Drogach z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu