czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

Bezpłatna mammografia

Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się 25 stycznia na parkingu remizy OSP w Radziszowie oraz 26 stycznia na parkingu Hali Widowiskowo-Sportowej. W mammografii finansowanej przez NFZ można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach: 1971-1952), które:

  • są ubezpieczone
  • nie były leczone z powodu raka piersi
  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia.

Informujemy, iż w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko dwie Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem Panie proszone są o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są środki do dezynfekcji rąk. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Zapraszamy na badania w godzinach: 9.00-16.00:

  • 25 stycznia 2021 – Radziszów – parking Remizy OSP, ul. Kościelna 1
  • 26 stycznia 2021 – Skawina – parking Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Konstytucji 3 Maja 4

Informacja-rejestracja: 12 6330218, 503 777 651

Bezpłatne badania mammograficzne realizowane są w ramach projektu: „Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 50-69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi w latach 2019-2021” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: UMiG / Centrum Medyczne MASZACHABA