czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Bezpłatny autobus już w Skawinie

Hybrydowy, spełniający normy emisji i całkowicie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Taki właśnie jest nowy autobus, który pojawił się na terenie Skawiny 6 grudnia. Linia 773 będzie kursowała po mieście i zatrzymywała się w najczęściej wybieranych przez mieszkańców miejscach, takich jak rynek, szkoły i osiedla.

Ma zachęcić do zrezygnowania z samochodu na rzecz bezpłatnego autobusu. Będzie on kursował po terenie miasta i zatrzymywał się na przystankach wskazanych przez mieszkańców w badaniach prowadzonych w 2018 i 2019.

Autobus w tygodniu roboczym będzie odbierał mieszkańców z przystanku średnio co 20 minut. W weekend natomiast co 45 minut. Korzystanie z linii 773 jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich, niezależnie od wieku, posiadanej legitymacji itd. Nowy autobus to pojazd hybrydowy, zatem do jazdy regularnie używa energii elektrycznej zamiast paliwa. Jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Posiada silnik zgodny z normą euro 6, który praktycznie nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery.

Nowy autobus ekologiczny rusza już w ten piątek. W ramach pilotażowego programu będzie jeździł po mieście Skawina co najmniej do czerwca 2020 roku. Serdecznie zachęcamy do wybrania tego bezpłatnego środka komunikacji miejskiej!

Rozkład jazdy: KLIKNIJ TUTAJ.

Projekt o akronimie „LOW-CARB? jest współfinansowany ze środków transnarodowego programu Interreg Europa Środkowa (Interreg Central Europe) na lata 2014-2020.

Źródło: UMiG