niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Biblioteka? Oczywiście!

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka? Oczywiście!”.

Oczywiście Biblioteka Pedagogiczna tak, jak w poprzednich latach, przygotowała z tej okazji dla swoich czytelników wiele atrakcji.

W ramach Zespołu Samokształceniowego spotkamy się 10 maja z bibliotekarzami bibliotek szkolnych, a stanie się to w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie. Spotkanie będzie okazją do podsumowania całorocznej współpracy i wymiany doświadczeń, pomysłów na pracę biblioteki szkolnej.

8 maja w Bibliotece Pedagogicznej będzie miał miejsce w Pałacyku „Sokół” finał gry czytelniczej „Krasnoludy, trolle i elfy na bibliotekarskich półkach, czyli Hobbit i jego fantastyczny świat”, którą ogłosiliśmy dla starszych uczniów szkół podstawowych. Zaś uroczyste wręczenie nagród laureatom gry czytelniczej i konkursu plastycznego „Bajki świata – mój ulubiony bohater literacki” ,adresowanego do dzieci młodszych, planujemy na 18 maja, również w Pałacyku „Sokół”. Na wszystkich zwycięzców czekać będą nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz występ niespodzianka…

W lokalu Biblioteki czytelnicy będą mogli obejrzeć wystawy: „Z książką w dziecięcą krainę nieczytania” oraz „Piękno zamknięte w biżuterii” – „Razemkowo” w bibliotece. Jak co roku zachęcimy czytelników do dzielenia się lekturami oraz zwrotu zapomnianych książek. Dla miłośników quizów i zabaw on-line przygotowaliśmy literacką zabawę sprawdzającą wiedzę na temat książek i bohaterów literackich, dostępną na naszym profilu Facebook.

Nagrodzimy również, tradycyjne nagrodą książkową, najlepszego czytelnika.

Wszystkim tym, którzy zechcą wraz z nami świętować Tydzień Bibliotek serdecznie zapraszamy!

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna