niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Bibliotekarz odjechał!

19 czerwca, w piękne popołudnie na skawińskim Rynku rozpoczął się II Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz”, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie w partnerstwie z Rowerową Skawiną, skawińskimi szkołami: Szkołą Podstawową nr 2, Szkołą Podstawową nr 4 oraz Gimnazjum nr 2.

120 osób w różnym wieku, ceniących sobie aktywny tryb życia połączony z zamiłowaniem do książek i literatury, przemierzyło rowerem prawie 9 kilometrów, mijając kolejne ulice naszego miasta, aby w efekcie dotrzeć do końcowego przystanku – Błoni Skawińskich.

Przejazd asekurowany był przez Policję, Straż Miejską, Ochotniczą Straż Pożarną Skawina II oraz Rowerową Skawinę. Dzięki wsparciu wymienionych służb porządkowych i organizacji wszyscy uczestnicy rajdu bezpiecznie dotarli do celu.

Mali i duzi rowerzyści, w trzech punktach rozmieszczonych na różnych etapach przejazdu, mieli okazję zdobyć atrakcyjne nagrody – prawidłowo odpowiadając na pytania z zakresu literatury i biorąc udział w sportowych zabawach z książką w roli głównej. Można było sprawdzić jak daleko „latają” gazety i czy trudno jest pokonać slalom będąc obciążonym wieżą z książek. Konkurencje miały charakter indywidualny i zespołowy. Dwu, trzyosobowe drużyny miały za zadanie zaliczyć cztery punkty, wykonując zróżnicowane polecenia. A właściciele prawidłowych wykreślanek słownych mogli „ustrzelić” jedną z 18 nagród.

Nawiązując do pierwszego rajdu – nie mogło zabraknąć ogniska oraz zapewnionych przez sponsorów kiełbasek, pieczywa i owoców. Zapewne u niektórych pieczenie kiełbasy na ognisku przywoływało wspomnienia z dzieciństwa.

Podczas imprezy istniała możliwość wymiany książek w ramach akcji „Książka za książkę”. Uczestnicy rajdu zamieniali książki z domowego księgozbioru na inne, przyniesione przez czytelników.

Dzięki życzliwości Policji właściciele rowerów mogli oznakować swój sprzęt. Z takiej okazji skorzystało 30 rowerzystów.

II Rajd rowerowy sponsorowali: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Telekomet s.c. A. Kania, K. Kania; Adamus Spółka cywilna ZAPIEKANKI; Lajkonik Snacks Sp. z o.o.; Piekarnia Dąbrowscy, Hurtownia Warzyw i Owoców Tolo; Stanisław Dziewoński – Zakład Przetwórstwa Mięsnego; Stolarstwo Budowlane Banaś Kazimierz; Novak Hair Design; Centrum Papieru; Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Patronatem medialnym imprezę objęły: Telewizja Skawina, Skawina24, Skawińska.pl, Kropka -Gazeta Twojej Dzielnicy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom II Rajdu „Odjazdowy bibliotekarz” za tak aktywne uczestnictwo w bibliotecznej imprezie. Zapraszamy jeszcze liczniej już za rok!

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna