środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Bieszczadzki Trakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej we współpracy ze Szkołą Podstawową w Krzęcinie i 77 DH „BIEDRONKA” zorganizowało ośmiodniowy biwak dla 16 zuchów z 77 Gromady Zuchowej „Leśne robaczki” i 20 harcerzy z 77 Drużyny Harcerskiej „Biedronka” im. Armii Krajowej.

W ramach wolontariatu pracują z dziećmi i młodzieżą Anna Kawaler, Ewa Motyl, Teresa Warchał i Halina Jaskierna, którym pomagają dzielnie młodzi, wyjątkowi harcerze, a są to: ćw. Bartek Ciernia, ćw. Wojtek Góralczyk, sam. Natalia Waga, sam. Weronika Żak, sam. Małgorzata Lelek, odkr. Dominik Sasor, odkr. Michał Bobula i pion. Edyta Ślęzak.

Zuchy i harcerze uczą się, bawią, majsterkują, dużo się bawią, bo przygotowują się na spotkanie z Sybirakami z Indii – harcerzami w latach 1942-1945. Podziwiają też piękno Bieszczadzkiego Parku Narodowego i okolic Leska, gdzie mają bazę. Zdobyli już Połoninę Wetlińską i przeszli grzbietem Połoniny przez Osadzki Wierch, Hnatowe Berdo i Przełęcz M. Orłowicza do Starego Sioła. Korzystają z dobrodziejstw Aquaparku w Lesku – pływają i bawią się na dostępnych urządzeniach – mówi Halina Jaskierna.

Biwakowicze mają też zamiar zobaczyć słynny Zalew Soliński i odbyć rejs statkiem, a także podziwiać uroki bieszczadzkiej przyrody podróżując Leśną Kolejką Bieszczadzką.

Dokładne relacje z codziennych zajęć można zobaczyć na: 77dhbiedronkaak.blogspot.com oraz na facebooku (Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej, 77 Drużyna Harcerska „Biedronka” im. AK z Krzęcina).

Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania DZIĘKUJEMY!

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: 77DH