niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

Bilans na drogach. 141 mandatów
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ubiegły weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 4 przestępstwa i 182 wykroczenia. Na 141 kierujących mundurowi nałożyli mandaty karne. Dwóch kierowców straciło też prawo jazdy.

W okresie od 26 do 28 marca br. policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w tym w ramach niedzielnych działań pn. „Prędkość”, które głównie ukierunkowane były na ujawnianie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, skontrolowali ponad 200 pojazdów, ujawniając przy tym 4 przestępstwa i 182 wykroczenia w ruchu drogowym.

Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 141 kierujących, wobec dwóch skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałych pouczyli. Jednemu kierującemu, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Podczas kontroli stróże prawa natrafili też na dwóch prowadzących pojazd po cofnięciu uprawnień oraz ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Jednemu z nich odebrali prawo jazdy, z kolei drugi prowadził, nie posiadając do tego uprawnień. Osoby te odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Z kolei w 7 kontrolowanych pojazdach funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W tym okresie patrole ruchu drogowego zostały też wezwane na miejsce 6 zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu krakowskiego.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o jazdę zgodną z przepisami.

Źródło: KPP w Krakowie