czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

BO: Czas na głosowanie

W ubiegłym roku pojawił się w Skawinie pomysł na powstanie Budżetu Obywatelskiego. Dzięki niemu zadecydowano o realizacji sześciu inwestycji. Przeznaczono na nie kwotę 500 tys. zł. Większość przedsięwzięć już stała się faktem.

Niebawem mieszkańcy będą mogli wybrać kolejne projekty, które zostaną zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Zgłoszono kilkanaście propozycji – pod głosowanie trafi 12.

Głosy będzie można oddawać od 24 do 30 października w stacjonarnych lokalach wyborczych. Jest także możliwość głosowania przez Internet. Informacje znajdują się w zakładce „Budżet Obywatelski” na stronie gminaskawina.pl.

To głosowanie będzie o wiele prostsze niż ostatnio. Ponieważ mamy tylko jeden głos i wskazujemy go na jeden z dwunastu projektów, który będzie dla nas najciekawszy – dodaje Rzepisko.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mają do wydania 600 tys. zł.

12 projektów, na które będzie można głosować:

1) Wydłużenie kursów linii 235 do Ochodzy przez Borek Szlachecki i Zelczynę.

2) Wspólny projekt Pozowic, Facimiecha, Ochodzy i Kopanki, w ramach którego mają powstać cztery małe i ogrodzone place zabaw.

3) Remont wewnątrz budynku Domu Ludowego w Woli Radziszowskiej.

4) Modernizacja i wyposażenie remizy dla potrzeb mieszkańców (m.in. montaż klimatyzacji i agregatów chłodniczych, remont sceny oraz sali głównej wraz z wymianą instalacji elektrycznej, montaż instalacji alarmowej oraz antywłamaniowej, doprowadzenie centralnego ogrzewania do górnych pomieszczeń oraz zakup urządzeń biesiadnych oraz sprzętu rekreacyjno-sportowego).

5) Remont drogi gminnej nr 601217K, nr dz. ew. 556 w Krzęcinie, Zelczyna-Krzęcin.

6) Wykonanie remontu nakładkowego drogi gminnej 601214K ul. Przemysłowa w Radziszowie. Na odcinku 300 m na całej szerokości drogi gminnej zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa.

7) Ogród Maryjny w Rzozowie (grota z mozaiką Matki Bożej Królowej Polski 2m x 2m, alejki spacerowe z ławeczkami i drzewkami w kształcie litery „M”, figura Matki Bożej, dużo kwiatów po obu stronach groty, przy figurze i przy ogrodzeniu).

8) Muszla koncertowa w Jaśkowicach (mobilne wyposażenie placu w urządzenia biesiadne, wyposażenie budynku domu ludowego w stoły, krzesła i klimatyzację).

9) Zaczytana Skawina czyli zakup nowości książkowych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

10) 300 minus czyli sterylizacja co najmniej 300 kocic domowych i wolno żyjących. Projekt obejmuje wykonanie zabiegów i opiekę weterynaryjną.

11) Wykonanie nakładek asfaltowych na istniejących wielostanowiskowych parkingach na osiedlu Bukowskim.

12) Budowa wielofunkcyjnego boiska w Borku Szlacheckim.