środa, 24 lipca 2024 Imieniny: Kinga, Krystyna

Boisko dla każdego. „To bezcenne”

„Podniesienie funkcjonalności i poziomu bezpieczeństwa boiska PKS Millenium” – dzięki temu projektowi ma powstać miejsce dla każdego mieszkańca Skawiny, który w wolnym czasie będzie chciał pograć w piłkę nożną. Inicjatywa zdobyła środki dzięki budżetowi obywatelskiemu. 

Bardzo mało jest miejsc na trawie, gdzie dzieci mogą sobie pobiegać. Każde takie miejsce jest bezcenne – mówi Zbigniew Morawski, autor zwycięskiego projektu

Przy PKS Millenium powstaną boczne boiska treningowe. Będą dostępne nie tylko dla zawodników klubu, ale także każdego mieszkańca. Jak zaznacza Morawski, wejście będzie otwarte, żeby nie było trudności z dostępem do terenu. – Każdy kto będzie chciał zagrać, będzie mógł to zrobić.

Zwycięski projekt kosztuje prawie 99 tys. zł. W miejscu, gdzie ma powstać inwestycja, znajdują się teraz słupy energetyczne. – Musimy przebudować sieć energetyczną, która przechodzi nad miejscem, gdzie powstaną boczne boiska. Zlikwidujemy tam sieć średniego i niskiego napięcia. Będzie ona znajdowała się pod ziemią, ale poza obrysem na opłotkach, z dala od miejsca treningów.