sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Bójka pod sklepem. 17-latkowi odcięto dłoń

W sobotę nad ranem, pod sklepem na ul. 29 Listopada w Skawinie, doszło do bójki. 19-latek zaatakował 17-latka maczetą. Odciął mu lewą dłoń.

Chłopak z odciętą dłonią trafił na SOR szpitala w Krakowie-Prokocimiu, a potem został przetransportowany do szpitala w Poznaniu. Lekarze przyszyli dłoń, nie wiadomo jednak czy można mówić o powodzeniu operacji. – O północy w sobotę skończyliśmy operować, wystąpiły jednak komplikacje i nagłe ochłodzenie tej ręki. Konieczny był drugi zabieg, czekamy na to, jakie będą efekty. Wszystko okaże się w przeciągu kilku dni – tłumaczy w rozmowie z TVN24 Paweł Surdziel, ortopeda, chirurg specjalista ze szpitala im. Wiktora Degi w Poznaniu.

Jak podaje krakow.wyborcza.pl, w sprawie zatrzymano osiem osób. Były uczestnikami zdarzenia. Prokurator wystąpił o areszt. Swoją decyzję argumentował obawą o próbę mataczenia.

Jak się okazuje, skawiński przypadek nie jest jedyny w regionie. expressilustrowany.pl informuje, że w czwartek na SOR w Krakowie trafił nastolatek z Wieliczki z poważnym uszkodzeniem dłoni po ciosie maczetą. Pacjenta zabezpieczono chirurgicznie. Rokowania są dobre.

Źródło: TVN24, krakow.wyborcza.pl, expressilustrowany.pl, fot. Lukas Plewnia