czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Brydżowa młodzież odnosi sukcesy

W dniach 22-25 sierpnia podczas Brydżowego Ogólnopolskiego Obozu Młodzieżowego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Małopolski Młodzików do lat 15. W każdej z trzech konkurencji na podium stanęli najmłodsi zawodnicy sekcji brydża sportowego Centrum Kultury i Sportu. 

W turnieju otwierającym trzydniowe zmagania – rywalizacji par mikstowych – trzecie miejsce wywalczył 11-letni Kacper Kuflowski, grający w parze z Marią Osmolak, również 11-latką, reprezentującą Piast Feliksów (woj. mazowieckie). Zwyciężyła Kamila Kiraga (Piast Feliksów) i Konrad Nosal (UKS Olimpia Dwójka). Warto podkreślić, że turniej wliczany był też do korespondencyjnych zawodów ogólnopolskich BridgeSpider w kategorii open, gdzie wynik Kacpra i Marysi okazał się być czwartym rezultatem na blisko 250 par!

Ale to co najlepsze, nasi młodzi zawodnicy zostawili na najważniejsze turnieje: par open i teamów. W pierwszej konkurencji od samego początku w czołówce utrzymywały się oba duety CKiS: po pierwszej sesji Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit zajmowali drugie miejsce, a Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik – czwarte. W drugiej role nieco się odwróciły i po znakomitej serii wyników przeciwko słabszym parom na drugą pozycję awansowali Łukasz z Michałem, a Kacper z Frankiem zawody ukończyli na piątej pozycji wśród 26 par. Zwycięstwo przypadło w udziale faworytom – Bartoszowi Bunarowi i Dominikowi Rajtarowi z UKS Olimpia Dwójka Kraków.

Ostatnim akcentem mistrzowskiej rywalizacji były teamy. Po wynikach z poprzednich dni, czwórka ze Skawiny zaczęła po cichu aspirować do walki o podium, choć zdecydowanymi faworytami rywalizacji były dwie drużyny reprezentujące UKS Olimpia Kraków. Najmłodsi w stawce skawinianie znakomicie rozpoczęli turniejową walkę o medale, trzykrotnie wysoko pokonując solidne drużyny, a dopiero w czwartej rundzie doznali pierwszej (i, jak się okazało, ostatniej) porażki. Jedyni pogromcy drużyny CKiS Skawina nie stanęli potem nawet na podium, a nasz zespół odrobił w dwóch ostatnich meczach niemożliwą, zdawałoby się, do odrobienia stratę, m.in. gromiąc prowadzący zespół Olimpii, a potem wyciskając maksimum z jednej ze słabszych drużyn, co wystarczyło do wywalczenia złotych medali!

Dla chłopców to pierwsze tak ważne osiągnięcie, a zważyć trzeba na fakt, że dwóch z nich (Kacper i Franek) to ledwie 11-latkowie, zaś kolejni dwaj (Łukasz i Michał) mają po 12 lat. Przyszło im zatem rywalizować z zawodnikami starszymi w większości o 3-4 lata, a do tego już bardzo utytułowanymi. Oby był to dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się 29 września Mistrzostwami Polski Młodzików.

Chwaląc się sukcesami młodych zawodników, jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w treningach naszej sekcji!

Zapisy – biuro Działu Sportu i Rekreacji CKiS, tel. 12 276 40 56 i 784 031 280.

Marcin Kuflowski

Źródło: CKiS